Препораки

Препораки

Го пиеме секој ден а го уништува телото за 24 часа – ВНИМАВАЈТЕ

Веројатно исте сакате понекогаш да се освежите со газиран сок, но тој прави многу штета на телото. Ако сакате да си земете некој газиран сок за разладување, размислете уште еднаш.Тие се полни хемикалии и отрово кои создаваат и зависност. Полни се шеќери, па не е ни чудо што расте бројот […]

Препораки

Нема да поверувате: Знаете ли што се лекуваат дршките од црешите – никогаш не ги фрлајте

Иако сите знаеме дека црешата е вкусно и здраво овошје, сепак она што е помалку познато е дека многу здрава е и нејзината дршка.Можеби сте виделе дека некои луѓе ги сушат дршките, а еве и зошто е тоа така. Тие помагаат за болки, проблеми и болести со бубрезите, како и […]

Видео, Препораки

Природен лек за депресија – смеса за умот и мислите

Кантарионот е магична билка која се смета за дар од бога. Делува смирувачки, релаксира, има супер вкус и ги штити нервите и мозокот.Ако сте таќни и депресивни или расеани, ова е спасот за вас. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите […]

Видео, Препораки

Имате болки во кичмата? – со овој природен лек ќе исчезнат

Ако имате болки во кичмата или пак во зглобовите, се што ви треба е овој природен препарат кој е дар од Бога, со кој болката ќе ја снема.Решете се од проблемите со помош на лук и маслиново масло.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година […]

Видео, Препораки

Боров полен – магичен прав, ЦАР НА ЗДРАВЈЕТО

Боровиот полен е магичен жолт прав кој е цар на здравјето. Содржи многу биоактивни хранливи материи и аминокиселини и протеини. Добар е за детоксикација, чистење на организмот, инфекции, болки во зглобовите и мускулите…Еве за што се помага: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште […]

Видео, Препораки

Сите грешиме тука – што се случува кога пиеме кафе на празен стомак?

Сигурно знаете некој што не може да функционира додека не го испие првото утринско кафе, или пак вие сте еден од тие луѓе.Еве што се случува со телото кога пиеме кафе на празен желудник: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат […]

Видео, Препораки

Го нарекуваат магично дрво на животот – црвените топчиња лечат се

Дренот е магично дрво кое помага со своите плодови за многу проблеми. Меѓу нив се вбројуваат проблеми со стомакот, дијареа, болести на грлото, анемија, хемороиди, проблеми со бубрезите…Погледнете зошто дренот треба често да го имате во домот: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Видео, Препораки

Ве боли главата? – фрлете ги апчињата, лекот е во кујната

Главоболката е неизбежен дел од стресното секојдневие во кое живееме. Наместо да се труете со апчиња и лекови, ако имате проблем со глават, се што ви треба се бадеми.Ова видеот ќе ви покаже зошто токму тие се лекот:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Видео, Препораки

Измешајте сода бикарбона и мед – јадете три лажици и ќе се случи чудо

Измешајте сода бикарбона и мед, состојки кои секогаш помагаат во се.Тие се корисни за инфекции, за уништување на ќелиите на ракот и секакви болести. Ова се благодетите од смесата:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Видео, Препораки

РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина зошто да го пиете

Постои 1001 причина зошто да пиеме сок од домати. Има супер вкус, лековит е, претставува цела ризница на здравје. Полн е витамини, одличен е за многу проблеми и болести.Инфомирајте се за се од видеото: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да […]