Препораки

Препораки

Старите ја нарекуваат дар од Бога: Има повеќе железо од спанаќ, лечи се па и анемија

Копривата е билка за која често знаеме да заборавиме, а е особено здрава.Иако за жал денеска младите ја доживуваат како непопуларна билка, старите имаат друго мислење, таа е особено ценета и применета од нивна страна, а има и 1.000 причини зошто е тоа така. Таа има витамини и тоа Ц, […]

Видео, Препораки

Губите килограми без мака: Овој сок топи се што сте внеле за 24 часа

Ако сакате непто ефокасно кое ќе ви помогне да сте во фит форма, а да не се мачите, ви го нудиме рецептот за овој сок. Ќе исчисти се што сте внеле во текот на денот. Еве што ви треба и како делува: https://www.youtube.com/watch?v=s29lMMAn-Bk Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како […]

Видео, Препораки

Цел живот јадеме шопска а не го знаеме ова: Краставица и домат ОПАСНА комбинација

Иако цел живот јадеме шопска, сепак мешањето на краставица и домат може да биде опасно за нашето тело и организам. Видеото објаснува зошто: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и […]

Препораки

Докторите во Германија со овој зеленчук лекуваат рак – третманот трае кратко

Во Германија докторите лекуваат рак со зеленчук кој сите го јадеме. Се работи за модриот патлиџан кој има фитохемикалии во себе кои се нанесуваат како топли облоги.Тој има состојки кои прават ќелиите на ракот во телото да пукнат. Најважното е дека не штети на здравите ќелии. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно […]

Препораки

РЕЗУЛТАТИТЕ ВИДЛИВИ ВЕДНАШ: Домашен лек за болки во колената и зглобовите

Ако имате болки во колената и зглобовите, тогаш направете домашен лек во вашата кујна. Повеќе на Готви.мк: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење […]

Препораки

Стомакот ви е надуен? – овој витамин ќе го израмни за секунда

Сите знаеме колку е непријатно чувството на надуеност во стомакот, особено кога треба некаде да одиме.Сепак, среќна околност е тоа што постои лек и тоа природен од вашата кујна. Ако стомакот ви е надуен се што ви треба е витамин Д. Еден од начините да бидете сигурни дека имате доволно […]

Препораки

ВАЖНО: Извапцавте многу јајца за Велигден? – еве до кога им е рокот на траење

Варените јајца кои се вапцаат за Велигден, всушност имаат многу краток рок на траење, многу помал од свежите јајца.Тоа е поради тоа што со варењето на јајцата го отстрануваме заштитиниот надворешен слој кој ја обвиткува лушпата, поради што таа станува ранлива на воздух, бактерии и други работи кои можат да […]

Препораки

Спречете срцев и мозочен удар: Една лажица на ден прави чуда

Со цел превенција од срцеви болести и мозочен удар меѓу народот се пренесува еден многу корисен рецепт. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од […]

Препораки

Велики петок е најтажен христијански ден – ова не го јадете денеска

Велики петок претставува најтажен ден во христијанството, кога е пропишан најстрог пост. На овој ден се одбележува страдањето на Исус Христос, неговото распнување на чесниот крст и неговата смрт за спас на светот. На денешниот ден христијаните се сеќаваат на настанот кога Исус бил навредуван, тепан и мачен додека масата викала: […]

Препораки

ВНИМАВАЈТЕ: Ако бојата за јајца ги нема овие ознаки тогаш е ОТРОВНА!

Само една ознака ја дели прехрамбената боја во кесичка од боите наменети за бојадисување на ѕидови, а кои може да се најдат секаде на пазарот и коишто патем се преполни со тешки метали.Прв важен показател е цената, таа укажува кога нешто не е во ред бидејќи техничките бои со коишто […]