Препораки

Препораки

Еден месец пред спиење јадела јаболка – еве што се случило

Познато е дека ако сакаме да бидеме здрави, треба секој ден да изедеме барем едно јаболко, а 29-годишната Ана од Србија јадела секоја вечер пред спиење, а тоа што и се случило и го сменило животот.Ана се дебелеела, се чувствувала надуено и имала болки во стомак. Потоа прочитала како јаболката […]

Видео, Препораки

Имате камен или песок во бубрегот? – измешајте лимон и пиво, болката ќе исчезне

Ако имате проблем со бубрезите, камен или пак песок, победете ја болката со овој едноставен рецепт за лековита смеса.   Ова е начинот на подготовка и употребата: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Видео, Препораки

ВИДЕО: Ова е најопасниот пијалок а го пиеме секој ден – заштитете се!

Сите знаеме колку е штетно да пиеме газирани пијалоци, но секој по некогаш сака да се почасти и освежи.Ова видео покажува кој е најопасниот пијалок на светот кој никако не треба да го пиете и кои се причините за тоа: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И […]

Видео, Препораки

РЕТКО КОЈ ЌЕ ВИ ГО КАЖЕ РЕЦЕПТОТ: Оваа смеса  е УБИЕЦ на сите инфекции во телото

Ова е најмоќниот природен антибиотик за телото, тоник од дамнешни времиња, кој ретко кој ќе ви го каже.Ви треба лук, куркума, кромид, ѓумбир, вода, јаболков оцет и рен. Еве како се подготвува и користи: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на […]

Видео, Препораки

Моќна диета со кисело млеко

Иако звучи неверојатно, оваа диета со кисело млеко ќе ви помогне да бидете во топ форма.Се е прикажано во видеото:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на […]

Препораки

Старите ја нарекуваат дар од Бога: Има повеќе железо од спанаќ, лечи се па и анемија

Копривата е билка за која често знаеме да заборавиме, а е особено здрава.Иако за жал денеска младите ја доживуваат како непопуларна билка, старите имаат друго мислење, таа е особено ценета и применета од нивна страна, а има и 1.000 причини зошто е тоа така. Таа има витамини и тоа Ц, […]

Видео, Препораки

Губите килограми без мака: Овој сок топи се што сте внеле за 24 часа

Ако сакате непто ефокасно кое ќе ви помогне да сте во фит форма, а да не се мачите, ви го нудиме рецептот за овој сок. Ќе исчисти се што сте внеле во текот на денот. Еве што ви треба и како делува: https://www.youtube.com/watch?v=s29lMMAn-Bk Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како […]

Видео, Препораки

Цел живот јадеме шопска а не го знаеме ова: Краставица и домат ОПАСНА комбинација

Иако цел живот јадеме шопска, сепак мешањето на краставица и домат може да биде опасно за нашето тело и организам. Видеото објаснува зошто: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и […]

Препораки

Докторите во Германија со овој зеленчук лекуваат рак – третманот трае кратко

Во Германија докторите лекуваат рак со зеленчук кој сите го јадеме. Се работи за модриот патлиџан кој има фитохемикалии во себе кои се нанесуваат како топли облоги.Тој има состојки кои прават ќелиите на ракот во телото да пукнат. Најважното е дека не штети на здравите ќелии. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно […]

Препораки

РЕЗУЛТАТИТЕ ВИДЛИВИ ВЕДНАШ: Домашен лек за болки во колената и зглобовите

Ако имате болки во колената и зглобовите, тогаш направете домашен лек во вашата кујна. Повеќе на Готви.мк: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење […]