Препораки

Препораки

Овој сок го пиела 6 дена на празен желудник – кога го видела својот стомак останала без зборови

Имаме решение за маснотиите околу стомакот. Многумина веќе го пробале и сите тврдат дека е навистина ефикасен, а и вие ќе го потврдите тоа доколку го пробате. Со помош на блендер иситнете го магдоносот. Направете сок од лимон и прелијте го магдоносот. Сипете чаша вода и мешајте некое време. Конзумирајте […]

Повеќе, Препораки

Пекабеско оглас за вработување – Плата од 30.000 денари

Најголемиот производител во сувомесната дејност и лидер во производствено-логистичката дејност во Република Македонија, Пекабеско распиша оглас за вработување на 4 комерцијалисти на терен за продажба на смрзната храна – сладолед, зеленчук и месо. Нето месечната плата изнесува 30.000 денари, а рокот за аплицирање е до 05.06.2017 година. Еве ги останатите […]

Видео, Препораки

Излечете ги хемороидите со зеленчук кој чини 20 денари

Ако имате проблем со хемороидите, кои стануваат се почеста појава, имаме евтино, брзо и делотворно решение за вас.Се што ви треба се компири, а еве го и рецептот:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ […]

Препораки

Познатиот кардиолог ја откри диетата – ќе изгубите 10 кила и ќе ги исчистите артериите

Со дебелината доаѓаат и болестите. Голема е веројатноста дека млади ќе добиете страшни тегоби, дијабетис, срцев или мозочен удар, доколку сте дебели.За да бидете здрави, потребно е да одржувате нормална килажа. Доколку сакате да изгубите неколку килограми, потребно е здраво да се храните и редовно да се движите. Следниот режим […]

Видео, Препораки

Ова масло е златен лек, еликсир на младоста

Аргановото масло наоѓа голема примена во секојдневниот живот, козметиката, лековите. Лекува многу болести и проблеми и е еликсир на младоста.Ова е се што прави за нас: Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Видео, Препораки

Спречете појава на тромб и згрутчување на крвта – природен лек вреден злато

Сокот од киви е нешто што треба да го внесеме во секојдневието за да спречиме многу проблеми и болести. Со своите витамини и состојни спречува кардиоваскуларни болести, згрутчување на крвта и тромбови.Погледнете што се лечи и за што се помага: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – […]

Препораки

Го пиеме секој ден а го уништува телото за 24 часа – ВНИМАВАЈТЕ

Веројатно исте сакате понекогаш да се освежите со газиран сок, но тој прави многу штета на телото. Ако сакате да си земете некој газиран сок за разладување, размислете уште еднаш.Тие се полни хемикалии и отрово кои создаваат и зависност. Полни се шеќери, па не е ни чудо што расте бројот […]

Препораки

Нема да поверувате: Знаете ли што се лекуваат дршките од црешите – никогаш не ги фрлајте

Иако сите знаеме дека црешата е вкусно и здраво овошје, сепак она што е помалку познато е дека многу здрава е и нејзината дршка.Можеби сте виделе дека некои луѓе ги сушат дршките, а еве и зошто е тоа така. Тие помагаат за болки, проблеми и болести со бубрезите, како и […]

Видео, Препораки

Природен лек за депресија – смеса за умот и мислите

Кантарионот е магична билка која се смета за дар од бога. Делува смирувачки, релаксира, има супер вкус и ги штити нервите и мозокот.Ако сте таќни и депресивни или расеани, ова е спасот за вас. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите […]

Видео, Препораки

Имате болки во кичмата? – со овој природен лек ќе исчезнат

Ако имате болки во кичмата или пак во зглобовите, се што ви треба е овој природен препарат кој е дар од Бога, со кој болката ќе ја снема.Решете се од проблемите со помош на лук и маслиново масло.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година […]