Препораки

Видео, Препораки

Лекува импотенција, синуси, висок притисок и реума – јадете го почесто

Направете смеса која лечи се од глава до пети. Го решава проблемот со импотенција, висок крвен притисок, болни синуси, реума, гастрит како и воспаление на плуќата. Главна намирница е белиот лук, еве како делува: https://www.youtube.com/watch?v=U8tygB-6FPI Повеќе на Готви.мк: (ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син ФОТО: Цеца на […]

Видео, Препораки

Користете го почесто:  Овој зачин лекува болки во грбот

Листовите од рен ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот. Ренот е еден од најздравите намирници кои ретко ги употребуваме без да знаеме какви благодети пропуштаме. Еве за пто служи: Повеќе на Готви.мк: (ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум! […]

Видео, Препораки

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

По стресен и напорен ден сите имаме проблем со главоболка, стрес, нервоза, а ако сакате сето тоа да се регулира, тогаш направете го овој сок од зелка, еве и како делува: Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: […]

Препораки

Откриен стар манастирски рецепт – се пие на празен желудник, гарантира долг живот

Рецептот за овој лек е пронајден во стар манастир. Се користи против холестерол, триглицериди, масни наслаги на крвните садови, како и за долг животен век. Штити од срцев удар, инфаркт и тешки болести.     Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да […]

Видео, Препораки

Го поправа помнењето, топи маснотии и го подобрува видот и слухот – евтина смеса е лек за се

Направете евтина смеса која е лек за се. Топи маснотии, помага да ослабете, го поправа памтењето, и го подобрува и видот и слухот.   Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест […]

Препораки

Кардамом – ретко кој слушнал за него, помага за подуен стомак и настинка

Иако ретко кој слушнал за него, кардамомот е многу корисен додаток за јадењето кој помага за болки во грлото и за потешкотии со варењето на храната. Потекнува од индиската кујна и е многу важен и здрав.Ако сте болни и ве боли грлото, ставете кардамом и ѓумбир и направете чај. Ако имате […]

Препораки

По срцевиот удар ниеден лек не делуваше – ова ми ги одзатна артериите и го намали холестеролот за 10 дена

Освен што е превкусна, калинката е и тоа како здрава. Калинката е богат со витамин Ц и делува како антиоксиданс. Го чисти организмот, ги убива ќелиите на рак и го зајакнува срцето.Најновите истражувања покажале дека калинката е здрава за срцето. Постои природен лек кој ја зајакнува работата на срцето, го […]

Видео, Препораки

Не ја фрлајте кората од лубеница – еве какви лековити својства има

Лубеницата е царица на овошјето, супер е за летото, освежителна и вкусна, а она што малкумина го нзаат е дека нејзината кора има уште полековити дејства.Еве каква грешка правиме кога ја фрламе: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со […]

Препораки

Малината е толку здрава што секое утре ќе го почнувате со неа

Летото е период за вкусно овошје, витамини и многу здравје. Ние ви претставуваме причини зошто е добро да јадете малини.Малината е богата со антиоксиданси, кои спречуваат делување на штетни микроби, а го намалуваат и ризокот од рак. Малината воедно содржи и витамин Ц и тоа има 44% во 100 грама. […]

Видео, Препораки

Измеша топла вода лимон и куркума – еликсир за здравје

Сите знаеме колку е лимонот здрав и полн витамини, а куркумата исто така е зачин кој се препорачува, па ако ги споте добивате еликсир за телото.Го регулира шеќерот, делува против тешки болести, делува како антидепресив, помага за имунитет, спречување настинки и болести, се бори и канцерогени својства. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно […]