Повеќе

Повеќе

Расонете се со ледено фрапе – за добар старт на денот

Направете вкусно ледено кафе во вашиот дом. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Топли пирошки со сирење […]

Повеќе

Повкусно од туршија: Тиквички во тегла за зимата

Направете највкусна зимница оваа есен. Тиквички во тегла: Повеќе Готви.мк рецепти: Повкусно до секоја зимница Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Повеќе

Бидете силни и здрави цела година со помош на оваа смеса од здрави намирници

Ако сакате да останете здрави во текот на целата година консумирајте по една лажица од оваа благотворна смеса секој ден. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте […]

Повеќе

Најдобриот вкус за зимата: Цвекло во тегла, точни мерки и состојки

Дојде време за зимница и специјалитети, па направете вкусно цвекло во тегла. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зимска салата: Пиперки полнети со зелка, повкусни од зимница Пиперки во сенф – Повкусно од зимница Направете кисела зелка за зимница за 10 дена Ловечки ајвар – рецепт за највкусна зимница Зелен домат за највкусна […]

Повеќе

Рецепт за домашен леден чај

Наместо да го купувате, направете сами одличен домашен леден чај. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги […]

Повеќе

Витамини за зимата: Направете највкусна Туршија, за комплтен ручек во зима

Време е за туршија, направете ја највкусната за која сите ќе ви завидуваат. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Повеќе

Повкусно од секоја зимница: Тегли со морков и зелка, цел комшилук ќе бара рецепт

Летото заминува, доаѓа време за зимница. Направете ја највкусната. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Повеќе

Маринирани пиперки по македонски рецепт – подобри од оние во кафеана и маркети

Доаѓа есен, време е за зимница, за пиперки,за ајвар и за сите специјалитети за зимата. Направете вкусни маринирани пиперки.   Повеќе рецепти за салати на Gotvi.mk. Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата од карфиол […]

Повеќе

Моќна мешавина: Мед и ореви лечат анемија и го зајакнуваат срцето

Мешавината од овие две состојки е посебно делотворна кај исцрпеност и слабокрвност, а погодна е и кај лечење хипертензија. Во продолжение следи рецепт како да го направите овој природен лек. Во комбинација со мед, оревот претставува исклучителен природен лек затоа што на организмот му ги обезбедува сите неопходни витамини, минерали, […]

Повеќе

Истражување открива во кое доба од денот не треба да јадете

Сакате да гледате ТВ и да грицкате? Голема грешка. Неодамнешно истражување открива зошто оваа комбинација не е добра идеја. Медицинското училиште Перелман при Универзитетот во Пенсилванија спровело истражување кое донело прилично остри заклучоци за оние кои јадат доцна. – Во споредба со исхраната во текот на денот, доцните оброци гарантираат […]