Повеќе

Повеќе

Тестенините не дебелеат! Ако не верувате, имаме добар рецепт за вас

Тестенините не дебелеат ако ги јадете умерено – покажаа најновите истражувања. Сепак, ако не му верувате на ова истражување, тогаш ви нудиме решение. Паста од тиквички е совршена замена на класичните тестенини за вас. Поврзани вести на Gotvi.mk: Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини ВИДЕО: […]

Повеќе

Анџелина Џоли живее со само 600 калории дневно – еве што јаде

Ако може да им се верува на американските таблоиди, Анџелина Џоли во својот организам дневно внесува само 600 калории. Еве како изгледа дневното мени на познатата глумица: Доручек: лажица масло од кокос и малку корнфлекс Ручек: протеински шејк или неколку бадеми и гумени бонбони Вечера: тенко парче месо и чаша […]

Повеќе

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Кардашијан на своите фанови на Твитер им откри како ослабела 15 килограми за само два месеца. „Јадете многу нискокалорични протеини, овошје, зеленчук, сирење и многу мало количество на јаглени хидрати“, таа ја открива својата тајна. Ако имате мало бебе и го доите, немојте прерано да почнете со диети. За време […]

Повеќе

Анџелина Џоли дневно внесува само 600 калории – еве што јаде

Ако може да им се верува на американските таблоиди, Анџелина Џоли во својот организам дневно внесува само 600 калории. Еве како изгледа дневното мени на познатата глумица: Доручек: лажица масло од кокос и малку корнфлекс Ручек: протеински шејк или неколку бадеми и гумени бонбони Вечера: тенко парче месо и чаша […]

Повеќе

Поскапо во Грција – на иста плажа во Неа Каликратија годинава повисоки цени

Читател на Готви.мк ни пишува дека неколку заедно со својата фамилија неколку години по ред оди на одмор на Халкидики во Грција, поточно во местото Неа Каликратија. За разлика од лани, вели тој, забележлива е разлика во цените. На пример на истата плажа, лани плаќале 2 евра по лежалка, додека […]

Повеќе, Препораки

Наместо диета – 10 начини да ослабете без откажување

Познато ви е дека за симнување на некој килограм вишок треба послабо да се храните, а повеќе да се движите. Сепак, научниците кои се занимаваат со диети и начини на исхрана докажаа дека можете да слабеете успешно и без откажувања. Наместо класичните диети, придржувајте се до овие 10 совети кои […]

Повеќе

Еве како се движи цената на лубеницата во Скопје

Во полн ек е бербата на бостан во струмичкиот регион – јавуваат струмичките локални телевизии и портали. Како што пишуваат ТВ Вис и Струмица денес, откупната цена на бостанот се движи помеѓу 6 и 8 денари за килограм. Македонскиот бостан најмногу се извезува во Чешка, БиХ, како и во Бугарија, […]

Повеќе

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Плажата Лагомандра, кај Никити, на вториот крак на Халкидики во Грција важи за една од најубавите плажи за семејства со мали деца бидејќи покрај плажата изобилува со зеленило и борови сенки, ни пишува читател на Готви.мк. Оваа плажа уште е нарекувана „српска колонија“ поради големиот број туристи од Србија кои […]

Повеќе, Препораки

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Читател на Готви.мк, Игор Вајдевски, на нашата страна на Facebook ни испраќа фискална сметка на која му е наплатено 140 леки или 60 денари за 2 еспреса и тоа на сама плажа. Тој ни пишува дека сметката е направена во Албанија, во летниот резорт „Mali i Robit“. Прочитај поврзани Gotvi.mk вести: […]

Повеќе

Енрике Иглесијас: Има одлична линија, а омилена храна му се хамбургери, пици и шпагети?

Познатиот латино пејач, Енрике Иглесијас, кој неодамна одржа феноменален концерт во нашиот град е висок 190cm, а тежок помеѓу 81 и 84 килограми. Неговите фанови сигурно ќе ги интересира како ја одржува линијата и која е неговата омилена храна, ресторани, пијалоци… Gotvi.mk ви открива: Омилена храна на Енрике: суши, вкусни […]