Повеќе

Повеќе, Препораки

Семејниот одмор на познатиот слаткар

Славниот слаткар Бади Валастро од познатиот серијал „Шефот на слаткарницата“, тргнува на патување со своето семејство. Во новиот серијал „Семејниот одмор на Бади“ го следиме заедно со неговата сопруга, четирите деца и едно камп возило на пат низ Америка во потрага по фантастична храна и семејна авантура. Бади и сопругата Лиса смислувааат брилијантни […]

Повеќе

Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве што сака да јаде оперската дива

За денес во 21 часот е закажано свеченото отворање на Фестивалот „Охридско лето“. Концертот на оперската дива, мецосопранката Гаранча ќе се случи на големата сцена на Античкиот театар во стариот град во Охрид. Прочитајте која е нејзината омилена храна пред секој наспат, начин на исхрана, дали готви за членовите на своето семејство. […]

Повеќе

Розева чаша за здравје и енергија: Направете летно смути

Направете вкусно и хранливо смути од цреши и лубеница за здрав почеток на денот. Поврзани вести на Gotvi.mk Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот […]

Повеќе

ВИДЕО: Турист јаде во слаткарница, па става инсекти во чинијата за да не плати

„Обид да се насамарат угостителите. Во 39та секунда од снимката на видео надзорот се гледа како гостинот вади кесичка од паричникот и става некој вид на инсекти во чинијата. Потоа почна да се жали и да прави голема драма со цел да не ја плати сметката. За жал, вистината ја […]

Повеќе

Оперската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве која е нејзината омилена храна

Свеченото отворање на Фестивалот „Охридско лето“ е закажано за 12.07.2016 во 21 часот на големата сцена на Античкиот театар, а ќе настапи светски познатата оперска дива, Елина Гаранча. Но, која е нејзината омилена храна, начин на исхрана и што готви за членовите на своето семејство, открива во интервју за Литванската […]

Повеќе, Ресторани

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Плажите во Преспанскиот крај се навистина прекрасни. Погледнете ги овие цени покрај езеро во Стење: Еспресо 40 денари Макијато 50 денари Нес кафе 60 денари Газирани сокови 50 денари Леден чај 60 денари Вода флаширана 0,75л 60 денари Пиво 70 денари Пица капричиоза 220 денари Помфрит со сирење 80 недела […]

Повеќе

7 намирници кои го уништуваат вашиот пенис, а за тоа не знаете

Машкото здравје зависи од доброто функционирањето на тестостеронот,  а нив неповолно дејствува индустриската, непреработена храна, опијати и популарните газирани пијалаци. Газирани пијалаци – го намалуваат бројот на сперматозоиди Преработено месо и сланина – го намалуваат бројот на сперматозоиди Соја – го намалува бројот на сперматозоиди Шеќер – го намалува нивото […]

Повеќе

Нема да верувате: Ријана е вистински секс симбол, а не јаде здрава храна

Убавата пејачка од Барбадос, Ријана, која важи за најсексипилна жена во светот, призна дека не сака да консумира здрава храна. 28-годишната убавица отворено кажува дека сака брза храна бидејќи таа е по нејзин вкус. Ријана признава дека јаде многу сендвичи, обожава кашкавал и сирење, а зеленчукот не и е најомилената […]

Повеќе

Почнете ја неделата здраво: Смути за подобрување на метаболизмот

Направете смути кое го штити вашето здравје и го подобрува метаболизмот: Уживајте во чаша полна здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити […]

Повеќе, Посно и веге

Која е основата на секоја холивудска диета?

Секоја ефикасна диета се базира на здрав начин на исхрана. Погледнете ги петте основни правила на секоја холивудска диета: 1.Јадете многу свежо овошје и зеленчук, а особено оние кои немаат шеќери, се базираат на поголемо количество на вода во својот состав и имаат повеќе хранливи материи. На тој начин ќе […]