Забава

Забава

Ким Кардашијан заработува неверојатни 10.000 долари на час

Ким Кардашијан  е повторно во центарот на вниманието поради нејзините голи фотографии. Се разбира тоа неа воопшто не ја нервира, бидејќи таа заработува речиси 10.000 долари на час. „Извинете што доцнам на забавата. Бев зафатена со заработување на 80 милиони на игри и префрлање на 53 милиони на нашата заедничка […]

Забава

Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти

Пејачката Емина Јаховиќ веќе многу пати покажала како изгледа кога нема ни грам шминка, меѓутоа како и секој пат предизвикува воодушевување кај сите кои ја следат на Инстаграм. Претходно таа беше актуелна во медиумите со фотографијата каде нејзиниот сопруг Мустафа Сандал ја послужува со кафе. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Северина со нов […]

Забава

Покемон за почетници: Еве како да ја инсталирате играта која го полуде светот

Играта „Pokemon GO” го полуде светот, а поради неа гејмерите конечно излегоа надвор. Еве како да ја инсталирате играта: За да ја инсталирате играта морате да ја инсталирате апликацијата но не од Play Store. Во подесувањата на вашиот телефон пронајдете ставката Security а во неа ”Unknown sources”,штиклирајте ја таа опција. […]

Забава

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Познатата српска пејачка Лепа Брена ја прашале што е по националност, а нејзиниот одговор стигна во сите медиуми ширум регионот. „Јас сум Југословенка, тоа е мојата определба и идеја“, рекла таа. Додала дека само покојниот татко и мајка и ја нарекувале Фахрета, додека сите останати Брена. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: […]

Забава

Ана Николиќ ги објави свадбените фотографии – ваква венчаница немате видено

Ана Николиќ во тајност се омажи вчера за 11 години помладиот рапер Раста, а сега е објавена и првите фотографиии од венчавката. Погледнете каква венчаница носеше атрактивната српска пејачка. ФОТО: Facebook