Забава

Забава

Покемон за почетници: Еве како да ја инсталирате играта која го полуде светот

Играта „Pokemon GO” го полуде светот, а поради неа гејмерите конечно излегоа надвор. Еве како да ја инсталирате играта: За да ја инсталирате играта морате да ја инсталирате апликацијата но не од Play Store. Во подесувањата на вашиот телефон пронајдете ставката Security а во неа ”Unknown sources”,штиклирајте ја таа опција. […]

Забава

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Познатата српска пејачка Лепа Брена ја прашале што е по националност, а нејзиниот одговор стигна во сите медиуми ширум регионот. „Јас сум Југословенка, тоа е мојата определба и идеја“, рекла таа. Додала дека само покојниот татко и мајка и ја нарекувале Фахрета, додека сите останати Брена. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: […]

Забава

Ана Николиќ ги објави свадбените фотографии – ваква венчаница немате видено

Ана Николиќ во тајност се омажи вчера за 11 години помладиот рапер Раста, а сега е објавена и првите фотографиии од венчавката. Погледнете каква венчаница носеше атрактивната српска пејачка. ФОТО: Facebook