Забава

Забава

ВИДЕО: Цеца и Лепа Брена пеат во дует – обожавателите воодушевени

И тоа се случи – на приватна забава во дует запејаа Цеца и Лепа Брена. Тие го пееја хитот на Цеца насловен „Заборави“. Можеби е на повидок некоја нова песна за заеднички дует, а дотогаш слушнете како тие звучат заедно: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ја прашаа Лепа Брена што е […]

Tips & Tricks, Забава

ИКЕА се исмева, но вие фотографирајте храна на Инстаграм и јадете бесплатно каде сакате

Социјалните медиуми целосно ги променија нашите животи, а денес многу луѓе заработуваат пред сé благодарејќи на сопствената идеја и иницијативност на Facebook, YouTube, Twitter, Instagram… „Тоа е храна. Не е натпревар. Ајде да се опуштиме” – им велат од ИКЕА на сите оние кои најпрво ја фотографираат храната, а потоа почнуваат да […]

Забава

Се шокирал кога влегол дома: Му ја украле целата ракија

Необичен настан се случи деновиве во Приједор. В.К. се јавил во полиција и пријавил дека му украле 200 литри ракија од неговата шупа.Како што пренесува Аваз, крадецот бил набрзо фатен. Се работи за 22-годишниот Н.К. од истото село, кој врател две палети со 54 литри ракија, десет пластични шишиња со […]

Забава

Вака готви Емина Јаховиќ – направете го нејзиниот омилен деликатес

Емина Јаховиќ за српските медиуми го кажа својот омилен рецепт. Сега имате прилика да го направите и вие. Повеќе вести на Готви.мк Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена […]

Забава

ФОТО: Роналдо повторно се лакира – Зошто?

Роналдо повторно беше уловен од папараците во друштво на некоја нова убавица. Но, тоа не беше се. На истата фотографија се гледа како славниот фудбалер ги има излакирано дел од ноктите на нозете. The toenails 😐 #cristianoronaldo #ronaldo #cr7 #fan #miami #florida #miamibeach A photo posted by cr7worldwide 🌎 (@cr7worldwide) […]

Забава

Сека Алексиќ – Еве што појадува додека е бремена

Сека Алексиќ ужива во бременоста, а деновиве ужива и на Јадранското море. Денес таа објави фотографија од Шибеник, Хрватска,а во текот на вчерашниот ден ја објави оваа фотографија направена во Будва, Црна Гора. Мора да признаеме дека оваа порција изгледа примамливо и многу богато со витамини. 🙋🏻🍉🍓🍊🍐🍏🍌🍒🍑🍎☕️ A photo posted […]

Забава

„Бар-Ремарк“ вечерва премиерно на Охридско лето

Народниот театар од Битола вечерва во рамки на фестивалот „Охридско лето“ премиерно ќе ја изведе својата најнова претстава „Бар-Ремарк“, поставка на рускиот режисер Александар Баргман, работена според делото „Тројцата воени другари“ на Ерих Марија Ремарк. Најавувајќи ја утрешната премиера, директорот на Битолскиот театар Валентин Светозарев, кој е и сценограф на […]

Забава

ФОТО: Северина со јака реклама за Скопско

За сите кои ја пропуштивте Инстаграм фотографијата на Северина по нејзините настапи низ Македонија. Имено, познатата хрватска пејачка се фотографирала заедно со својот син Александар на плоштадот во Скопје. „Александар Велики и Александар Единствен и Најголем“, напиша Севе под фотографијата. Но, во самиот кадар може да се види огромниот банер за […]

Забава

18+ ВИДЕО: Џејми Оливер лиже десерт вибратор

Додека светски популарниот британски готвач Џејми Оливер откри што сака да се случи со неговото тело по смртта – да го спалат во печка за печење пица и ја збуни јавноста, ние ве потсетуваме на едно негово шокантно видео. За време на гостување во кулинарска емисија, неговиот домаќин извади вибратор и […]

Забава

Девет момчиња се степаа за тазе бурек

Девет млади лица во Бања Лука ноќеска направиле вистински хаос, тепајќи се за бурек. Верувале или не, тепачката настанала помеѓу две групи момчиња кои чекале ред пред пекраницатаво Бања Лука, а направиле таква драма што полицијата морала да интервенира, пренесоа српските медиуми. Учесниците во тепачката биле повикани на информативен разговор. Неколку момчиња […]