Забава

Забава, Повеќе

ФОТО: Јелена и Стефан го чуваат ресторанот додека Ноле е во Рио

Српскиот тенисер ги брани боите на својата земја на Олимписките игри кои во моментот се одржуваат во Рио Де Женеиро, Бразил. Во меѓувреме сопругата и синот на Ноле уживаат во заедничките моменти поминати во ресторанот на Џоковиќ Eqvita. Еве како тоа изгледа: ❤️ A photo posted by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) […]

Забава

Смутито со кое Џенифер Анистон е секс-бомба и на 50 години

Ова е смутито на холивудската актерка Џенифер Анистон, за кое таа истакнува дека е одговорно за нејзината витка линија и блескава кожа. Тоа што го прави посебно е неговиот кремаст и богат вкус. Поврзани вести на Готви.мк Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути Адријана Лима открива: […]

Забава, Повеќе

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

Додека траат шпекулациите во медиумите за тоа дали е Северина бремена или не, Gotvi.mk ве потсетува на фенг шуи начинот на исхрана во кој познатата Северина уживаше во својата прва бременост. „Вистина е дека внимавам на исхраната. Милан има многу литература околу фенг шуи начинот на живот, па јас ги следам […]

Забава

Совет за тело од соништата од 50-годишната секси мајка

За Елизабет Харли времето како да застанало. Згодната мајка вели дека постојано добива комплименти на своја сметка, а нејзината тајна за фит фигура е едноставна.Кога фармерките ќе ме затегнат, го намалувам внесот на храна во попладневните часови. Навечер ако веќе јадам, тоа е едноставна вечера. Јадам јаболки, избегнувам брза храна, […]

Забава

ФОТО: Бритни Спирс го објави рецептот за омилените шпагети

Тестенини со свеж зеленчук – тоа е рецептот на познатата пејачка Бритни Спирс. Таа неодамна на Инстаграм објави фотографија од овој рецепт. Дали самата ги приготвила или некој тоа го сторил за неа, не објавува 🙂 Great dish 😋 A photo posted by Britney Spears (@britneyspears) on Jul 13, 2016 […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Еве го најдоброто селфи на Џејми Оливер

Џулс (41) и Џејми (40) предмалку го добија своето петто дете. Пораѓањето било направено по природен пат, полот на бебето машки, а двојката сеуште не одлучила како ќе се вика најновиот член на семејството Оливер. Двојката во 15годишниот брак има 3 ќерки: Попи Хани (14), Дејзи Бу (12), Петал Блосом […]

Забава

Алкохолот и хороскопот: Кога ќе се напијат овие знаци, бегајте!

Астрологијата открива кои знаци можат да се справат со пиењето алкохол, а на кои тоа не им оди од рака. РАКОТ НЕ ЗАСТАНУВА Припадниците на овој знак пијат многу, и се познати како знаци кои немаат мера кога станува збор за алкохол. Гласни се, наметливи, и ги вадат сите скриени […]

Забава

ФОТО: Бремената Сека јаде за двајца – погледнете го нејзиниот појадок

Бремената српска пејачка Сека Алексиќ, која долго време сонуваше да остане бремена, по бурата низ која помина во животот, сега е на пат да стане мајка и се чувствува прекрасно. Таа, на социјалните мрежи, постојано споделува фотки од себе во текот на бременоста.Сека моментално се одмара, а на Инстаграм пред […]

Забава

ВИДЕО: Му пуштаат песна од Адел и детето престанува да плаче

Верувале или не, на едно детенце кога ќе му го дадат мобилниот телефон на кое свири песна од Адел, веднаш престанува да плаче. Уверете се гледајќи го видеото кое родителите го насловиле „Thanks Adele – Ти благодариме Адел“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го […]

Забава

Поради неверемето, концертот на Артуро Сандовал презакажан за денеска

Ве известуваме дека концертот на Артуро Сандовал кој синоќа за жал беше откажан поради невремето кое го зафати Охрид, е ПРЕЗАКАЖАН ЗА ДЕНЕС (7-ми август 2016) и ќе се одржи во Домот на Културата во Охрид. Имено, бидејќи капацитетот на овој концертен простор е ограничен и помал во споредба со оној […]