Забава

Забава

Фото: Погледнете ја свадбената торта на Каролина Гочева

Поп-ѕвездата Каролина Гочева викендов се омажи со уметникот Михаил Корубин.Невестата носеше венчаница купена од Италија во винтиџ стил, а подоцна се пресоблече во краток фустан. И Михаил се решил за елегантен костум исто така купен од Италија. Ова е невестинската торта: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, […]

Забава

ФОТО: Каролина Гочева блесна во венчаница

Каролина Гочева викендов го кажа судбоносното ДА. Убавата македонска пејачка направи веселба за паметење и блесна во венчаница. Нека им е со среќа! Сите фотографии од јавните профили на социјалните мрежи на познатие се во продолжение:         Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Оставете ги децата да си играат во трева – Има […]

Забава

Фото: Тамара Тодевска драстично ослабе

Пејачката Тамара Тодевска до сега неколку пати беше на мета на критики поради нејзините килограми, а со последната фотографија покажа дека е драстично ослабена.   Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило […]

Забава

Фото: Не личи на себе, синот на Брена се стопи – има 44 килограми помалку

Синот на Лепа Брена, Виктор Живоиновиќ пред неколку месеци им објави војна на килограмите и успеа да ги победи и ослабе 44. килограми. „Одиме понатаму“, напиша тој во описот на фотографијата, а ова е вторпат да покаже до каде стигнал со борбата. Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]

Забава, Повеќе

Мажите готват на првиот Саем за мажи

Денес (16.09.2017 година), со почеток во 12 часот во Јавна соба – Скопје ќе се одржи првиот Саем за мажи насловен „И мажите можат“. На настанот ќе се одржат три работилници за градење вештини: „Мажите готват“, „Мажите пеглаат“ и „Креативни игри за деца“ во кои учество ќе земат мажи и […]

Забава

Цеца откри што знае да готви – еве како се снаоѓа во кујната

Цеца е позната како балсканска дива, и ретко зборува за приватноста, но сега откри помалку познати детали, како се снаоѓа во кујна и што најубаво знае да спреми.- Јас не сум некоја готвачка, не зошто сум арогантна туку не ме интересира толку таа тема. Сепак, знам да направам супа од […]

Забава, Повеќе

Дали се испи премногу алкохол за време на Супер Купот?

Културно и во европски спортски дух помина вчерашната атмосфера за време на натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед кој се играше во рамките на Супер Купот на УЕФА во Скопје. За време на натпреварот немало зголемен број на лекарски интервенции од вообичаено, информираа од Министерството за здравство, а и […]

Забава, Повеќе

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Читател ни испраќа цени на пијалоци, грицки и храна по кои во моментов се продава на официјалните продажни места во и околу Телеком Арената во Скопје каде во рамките на Супер Купот се игра натпреварот помеѓу Реал и Манчестер. Погледнете ги: Пепси 200 денари Миринда 200 денари Газирана/Негазирана вода 150 денари […]

Десерти, Забава, Предјадења, Препораки

Овошна забава со Jogood!

Одличната комбинација на висококвалитетен јогурт и внимателно одбрани парчиња овошје, преточени во новиот овошен јогурт Jogood, е извонредно освежување за летните горештини. На плажа, во парк, на работа, на игралиште, во кое било време и на кое било место, оние што пробале знаат дека Jogood е совршена ужина за освежителна […]

Забава

ФОТО: Синот на Лепа Брена се стопи – ослабе 35 кила, вака изгледа сега

Најмладиот син на Лепа Брена, Виктор Живоиновиќ, секогаш имал проблеми со килограмите, но сега со диета, здрав живот и решителност, успеа да симне 35 килограми за 70 дена. Еве како изгледа, секоја чест : Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]