Забава

Видео, Забава

Го отвори прозорот за да и даде храна на враната – многу погреши, видеото е хит

Го отвори прозорецот да ја нахрани враната, мислеше дека е многу гладна нопогреши, откако таа и ја украде лажицата. Погледнете го видеото кое стана хит:   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Забава, Повеќе

(Фото) Еве кој му честиташе на Сашко Коцев на Facebook

Сашко и Смиљана вчера станаа родители. Тие ја добија својата ќеркичка, а голем број нивни пријатели, роднини и обожаватели им честитаа преку социјалните медиуми. Ви пренесуваме само мал дел од честитките на Facebook. Биба Додева: „Жива и здрава, радост да ви носи!“ Ирена Спировска: „Жива и здрава да е,гордост да […]

Забава

Фото: Ана Николиќ прв пат во јавност по породувањето – никогаш подебела, се пука на неа

Откако се породи Ана Николиќ не се појави во јавност но неколку пати објави дека внимава на својата линија, а извор близок до неа го потврди тоа и кажа дека Ана напорно вежба.И сето тоа ќе беше добро ако не се појавеше Ана , заедно со својот сопруг Раста,никогаш подебела, […]

Забава

(18+ ВИДЕО) Тој готви речиси гол – Перуански Шеф руши рекорди на интернет

Франко Кукс, според дел од светските гастрономски медиуми е најсекси Шеф на планетата. Тој е по потекло од Перу, а поседува и ланец на перуански ресторани во Њу Јорк. Кукс е голем поборник на здравата храна, а на неговото мени може да се најдат многу специјалитети со природни и здрави […]

Видео, Забава

Видео: Таа го молеше да престане – погледнете што и направи сопругот на Карлеуша

Јелена Карлеуша објави видео од неа и сопругот. Погледнете ја лудата снимка. Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете […]

Видео, Забава

Видео: Водителката на „Брза кујна” со долга коса – вака изгледаше пред неколку години

Водителката на Брза Кујна која ја гледаме на Сител, Александра Пановска, ја знаеме од многу одамна, со долга коса, кога беше дел од спот на Јован Јованов.Вака изгледала водителката пред неколку години: Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи Прочитај поврзани […]

Забава

Карлеуша се здебели – Аца Лукас се пошегува колку килограми накачила

Пејачот Аца Лукас без влакна на јазикот одговарал на прашања, а ги прокоментирал и вишокот килограми на неговата колешка.-Не ѝ додадов килограми. Нема Јелена повеќе, само во принцип дваесетина килограми повеќе, но тоа не е страшно – се пошегувал пејачот на сметка на неговата колешка. Што ли ќе каже дивата […]

Забава

Фото: Ќе ви застане здивот од тортата на Сека – таа на гостите им забрани едно нешто

Фолкерката Сека Алексиќ го прослави првиот роденден на синчето, а тортата им одзеде здив на сите. шарена, на неколку спрата и неверојатно голема, таа стана хит.Сека воедно на гостите им забрани да фотографираат и снимаат и да споделуваат информации и слики и видеа на социјалните мрежи. Поврзани вести на Готви.мк […]

Забава

Вака изгледа Цеца без шминка – некои ја фалат, други ја навредуваат

Фолк дивата Цеца на секој јавен настап, плени со нејзината убавина и стајлинг, па многумина се интересираат како таа изгледа во опуштена атмосфера, кога не е дотерана и без шминка.Цеца одлучи да им ја исполни желбата на таквите фанови и да објави фотографија на Инстаграм, без ронка шминка, во крупен […]

Забава

Беквалац се омажи по трет пат – се јадеше, пиеше и играше, свадбата чини богатство

Наташа Беквалац, убавата барбика од Нови Сад, по трет пат во животот го кажа судбоносното ДА и тоа со својот избраник Лука на Ибица.Убавата Наташа и Лука кои чекаат девојче, за свадбата издвоиле 100.000 евра, имале само 25. гости, а уживале во луксуз. На свадбата присуствуваа само кумовите и сестрите […]