Деликатеси

Деликатеси, Десерти

Ќе бидете „најкул” мајка: Направете Вини Пу палачинки за децата

Изненадете ги децата со палачинки со форма на Вини Пу.Потребно е да направите смеса за палачинки со тоа што ќе ја поделите на два дела, во едниот ќе додадете неколку лажици какао, а другиот да остане чист. Ќе наполните готварски шприц и ќе цртате на тава со малку масло. Детално […]

Главни јадења, Деликатеси

Папардели паста со песто од ореви и рукола

Свеж и вкусен фамилијарен ручек кој ќе го освои целото семејство. Инспирирајте се во Delicatessen Tinex 🙂 На здравје! ФОТО: Delicatessen Tinex Рецепт за десерт со јагоди и крем сирење прочитај ТУКА

Pastes, Главни јадења, Деликатеси

Тестенини по рецепт на Џејми Оливер

Направете вкусни тестенини по рецептот на светски познатиот готвач, Џејми Оливер. Поврзани вести на Готви.мк: Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Деликатеси, Салати

Индиски специјалитет во вашата кујна: Салата со куп зеленчук

Направете вкусна и необична индиска салата со многу зеленчук која изобилува со витамини и здравје. Уживајте! Поврзани рецепти на Готви.мк: Врап со туна кој се прави за 5 минути Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се […]

Главни јадења, Деликатеси

Рецепт за летно бурито со пилешко

Ивана ни испраќа вкусен рецепт за подготовка на летно бурито со пилешко месо. Брзо, вкусно и неодоливо 🙂 Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт […]

Деликатеси

Варените јајца можат да бидат деликатес – рецепт кој ги освои сите

Варените јајца можат да бидат супер декорирани, а и со супер вкус. Ако ги имате овие состојки дома веднаш фатете се за работа Поврзани вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични […]

Tips & Tricks, Деликатеси, Повеќе

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

Принцот Чарлс, престолонаследникот на Британската Круна пие исклучиво традиционален Британски чај со мед. Но, ако зборуваме за неговите кулинарски способности, негова специјалност подготвувањето тост. „Тајната е во доброто запекување на тостот од двете страни. Најголема грешка што луѓето ја прават е тоа што тостот го мачкаат со путер пред да го […]

Деликатеси

Многу состојки, малку труд: Модар домат во пикантен сос

Направете специјалитет во кујната. Модар домат со сос е на денешното Готви.мк мени: Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и […]

Видео, Главни јадења, Деликатеси

(ВИДЕО) Португалија е новиот европски шампион – рецепт за португалско касероле со јајца

Честитки за Португалија која е новиот европски шампион. Независно кој за кого навиваше, зошто да не прославиме со еден вкусен португалски рецепт? Детали за начинот на приготвување на овој португалски специјалитет погледнете во видеото: Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како […]

Деликатеси, Предјадења

Рецепт за вистински пица деликатес

Богата пица со состојки, а се прави многу брзо. Резултатот е вистински деликатес за ручек и презадоволни гости 🙂 Еве што ви е потребно: Повеќе неодоливи рецепти во кои употребивме Пекабеско производи тука Штом го направите овој пица деликатес, сите ќе ви го бараат рецептот 🙂 На здравје! За повеќе видеа […]