Деликатеси

Главни јадења, Деликатеси

Рецепт за летно бурито со пилешко

Ивана ни испраќа вкусен рецепт за подготовка на летно бурито со пилешко месо. Брзо, вкусно и неодоливо 🙂 Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт […]

Деликатеси

Варените јајца можат да бидат деликатес – рецепт кој ги освои сите

Варените јајца можат да бидат супер декорирани, а и со супер вкус. Ако ги имате овие состојки дома веднаш фатете се за работа Поврзани вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични […]

Tips & Tricks, Деликатеси, Повеќе

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

Принцот Чарлс, престолонаследникот на Британската Круна пие исклучиво традиционален Британски чај со мед. Но, ако зборуваме за неговите кулинарски способности, негова специјалност подготвувањето тост. „Тајната е во доброто запекување на тостот од двете страни. Најголема грешка што луѓето ја прават е тоа што тостот го мачкаат со путер пред да го […]

Деликатеси

Многу состојки, малку труд: Модар домат во пикантен сос

Направете специјалитет во кујната. Модар домат со сос е на денешното Готви.мк мени: Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и […]

Видео, Главни јадења, Деликатеси

(ВИДЕО) Португалија е новиот европски шампион – рецепт за португалско касероле со јајца

Честитки за Португалија која е новиот европски шампион. Независно кој за кого навиваше, зошто да не прославиме со еден вкусен португалски рецепт? Детали за начинот на приготвување на овој португалски специјалитет погледнете во видеото: Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како […]

Деликатеси, Предјадења

Рецепт за вистински пица деликатес

Богата пица со состојки, а се прави многу брзо. Резултатот е вистински деликатес за ручек и презадоволни гости 🙂 Еве што ви е потребно: Повеќе неодоливи рецепти во кои употребивме Пекабеско производи тука Штом го направите овој пица деликатес, сите ќе ви го бараат рецептот 🙂 На здравје! За повеќе видеа […]

Деликатеси

Деликатес: Запечен компир со презла

Сите консумираме компири, но ова сигурно не сте го пробале, а е врвен деликатес  Повеќе рецепти на Gotvi.mk ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско […]

Деликатеси

Стапчиња од кашкавал – Идеална комбинација со омилените серии

Додека ја гледате омилената серија или филм, грицкајте вкусни стапчиња со кашкавал кои сами може да ги направите во кујната 🙂  Поврзани вести на Gotvi.mk Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки […]

Деликатеси

Бела чинија која ќе ви стане омилено јадење: Салата со ориз

Направете една поинаква салата со неодолив вкус.  Поврзани вести на Gotvi.mk Неодоливо: Топ 10 мафин рецепти ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Топ 10 вкусни рецепти за домашнa питa Топ 10 највкусни Gotvi.mk […]

Деликатеси

Станете уметник во кујната: Солени рози од рерна

Направете уметност во кујната со овој рецепт кој ќе биде готов за 60 минути, а е доволен за шест лица. Поврзани вести на Gotvi.mk: Ви остана лиснато тесто во кујна? – Направете брз и вкусен десерт Едвај ќе се воздржите додека да вкусите: Десерт чоколадна лава Рози од јаболка Десерт […]