Деликатеси

Деликатеси, Салати

Грчки намаз за добро утро!

Доколку никогаш не сте ја пробале познатата Тиро салата, поточно грчки намаз од сирење, ова е вистински момент да издвоите пет минути од времето за совршен појадок! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете […]

Деликатеси, Повеќе, Посно и веге

Еве како сами да подготвите здрав кечап

Сите знаеме дека производите купени во продавници се полни со конзерванси и вештачки состојки, па затоа ви претставуваме одличен и проверен рецепт за домашен здрав кечап. СОВЕТ: Ако сакате кечапот да трае подолго ставете еден конзерванс. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се […]

Деликатеси, Повеќе, Препораки

ФОТО: Вкусна Охридска софра како круна на туристичката сезона

Со палењето на ѓомлезарските огнови, утринава во 8 часот, на просторот до манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ во селото Скребатно, започна четвртата туристичко-промотивна манифестација „Охридска софра“. Манифестацијата која традиционално ја организира општина Охрид со помош на бројни спонзори  и донатори, помина во несекојдневно дружење и уживање во вкусовите на традиционалната […]

Деликатеси

Деликатес на денот: Полнет леб како од врвните пекари

Направете брз деликатес со кој ќе ги надминете врвните готвачи. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб […]

Деликатеси

Модар патлиџан во пикантен сос – Многу состојки, малку труд

Направете специјалитет во кујната. Модар патлиџан со сос е на утрешното Gotvi.mk мени: Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Брзо и […]

Деликатеси

Специјалитет со печурки: Потпечен леб со шампињони и сос

Може да направите вкусен ручек со неколку парчиња леб и секако со многу љубов кон готвењето 🙂 Повеќе рецепти на Gotvi.mk Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо […]

Деликатеси

Правите прослава или журка? – еве со што да ги изненадите гостите

Тие се прават брзо и едноставно, а толку се вкусни и идеални за журка! Пица мафините се со привлечен изглед и неодолив вкус. Се подготвуваат за миг. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]

Главни јадења, Деликатеси, Предјадења

Специјалитет со авокадо и димен лосос – Ова ќе биде вашиот нов омилен рецепт

Авокадо и димен лосос тарт по оригинален рецепт на Шеф Мирко Митровски. Откако еднаш ќе го приготвите, веднаш ќе стане вашиот нов омилен рецепт кој ќе го правите за вас и најблиските. Еве што е потребно: Добар апетит! Шеф Мирко Митровски е партнер/коосновач на „The Kitchen Concept“. Тој има 25годишно искуство во услужната […]

Деликатеси

Во кујната ништо не е забрането: Сланина и банани-совршена комбинација

За некои ова ќе биде чудна комбинација, за некои кои пробале највкусна. Помешајте сланина и банана, резултатот е генијален, а вкусот незаборавен. Повеќе деликатеси на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење Брускети помодоре ВИДЕО: Посно и брзо – […]

Деликатеси

Веднаш фатете се за работа: Пржени лепчиња на нов начин

 Мислевте дека нема повкусни пржени лепчиња од оние со јајца? Се излажавте, овој рецепт ги надминува сите други рецепти. Повеќе рецепти на Готви.мк 5 намирници кои можат да ги заменат десертите Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите Баклава со вишни по одличен рецепт Баклава […]