Деликатеси

Деликатеси

Правите прослава или журка? – еве со што да ги изненадите гостите

Тие се прават брзо и едноставно, а толку се вкусни и идеални за журка! Пица мафините се со привлечен изглед и неодолив вкус. Се подготвуваат за миг. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]

Главни јадења, Деликатеси, Предјадења

Специјалитет со авокадо и димен лосос – Ова ќе биде вашиот нов омилен рецепт

Авокадо и димен лосос тарт по оригинален рецепт на Шеф Мирко Митровски. Откако еднаш ќе го приготвите, веднаш ќе стане вашиот нов омилен рецепт кој ќе го правите за вас и најблиските. Еве што е потребно: Добар апетит! Шеф Мирко Митровски е партнер/коосновач на „The Kitchen Concept“. Тој има 25годишно искуство во услужната […]

Деликатеси

Во кујната ништо не е забрането: Сланина и банани-совршена комбинација

За некои ова ќе биде чудна комбинација, за некои кои пробале највкусна. Помешајте сланина и банана, резултатот е генијален, а вкусот незаборавен. Повеќе деликатеси на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење Брускети помодоре ВИДЕО: Посно и брзо – […]

Деликатеси

Веднаш фатете се за работа: Пржени лепчиња на нов начин

 Мислевте дека нема повкусни пржени лепчиња од оние со јајца? Се излажавте, овој рецепт ги надминува сите други рецепти. Повеќе рецепти на Готви.мк 5 намирници кои можат да ги заменат десертите Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите Баклава со вишни по одличен рецепт Баклава […]

Деликатеси

Солена закуска: Вксуно крокети од кајгана

Вкусна солена закуска која ќе ве држи сити цел ден. Подгответе крокети од јајца. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку… ВИДЕО: Готварски трик […]

Деликатеси

Солен деликатес: Две состојки за полнет компир од соништата

Вкусен полнет компир со само две состојки од кујната? Верувајте можно е. Gotvi.mk ви нуди одличен рецепт: Повеќе рецепти на Готви.мк Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе […]

Деликатеси

Ќе ги јадете цел ден: Брускети со печурки и кашкавал

Ако еднаш ги направите овие вкусни брускети, верувајте никогаш нема да престанете. Сè што ви е потребно се кашкавал и печурки за врвно уживање во вашата кујна. Повеќе рецепти на Готви.мк Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење Брускети помодоре […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Пица со кулен, сланина и феферонки – Новиот омилен пикантен деликатес

„Дoждливиот викенд секoгaш е пoубaв сo вкуснo нaпрaвенa пицa“, вели Ангела Велинова која ни го испраќа овој одличен рецепт за пикантна пица во која ќе уживате со вашите најблиски. Навистина одлично изгледа и ја има Gotvi.mk препораката. И уживанцијата може да започне 🙂  Поврзани рецепти на Gotvi.mk Детски роденден? Еве […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Бургер од растурено пилешко со барбекју сос по оригинален рецепт на Шеф Мирко Митровски. Рецепт со кој бургерот станува вистинско гурманско задоволство и често ќе го приготвувате за целото семејство или кога ќе ви се најават гости. Добар апетит! Шеф Мирко Митровски е партнер/коосновач на „The Kitchen Concept“. Тој има 25годишно искуство во услужната […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Одличен викенд ручек – Гурманска домашна плескавица

Викенд ручеците се вистински празник за секоја фамилија. Затоа, покрај традиционалните вкусни јадења, одвреме навреме пригответе некој нов специјалитеткој сите ќе ги воодушеви. Еве го Gotvi.mk предлогот: Гурманската домашна плескавица сервирајте ја на четвртини. На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук Градинарска пита – направете вкусен […]