Деликатеси

Видео, Деликатеси

Шолја како во елитен ресторан: Специјалитет за сите сетила

Ова е шолја полна уживање, со ориз и пудинг се прави врвен деликатес. Повеќе на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Видео, Деликатеси

ПИЦА-ГРНЕ: Нов деликатес кој стана хит

Се прави за пет минути, вкусно е и е одличен пица деликатес. Направете пица грне.Се што ви треба е прикажано во видеото.   Mini Pizza Pot Pies for #nationalpizzaday!!! OMG! 😍🍕🍕🍕🍕 vc: @thenaughtyfork  Snapchat 👻: foodyfetish – Also follow: @diycreativez A post shared by @foodyfetish on Feb 9, 2017 at […]

Видео, Деликатеси, Посно и веге

ВИДЕО ДЕЛИКАТЕС: Посна солена торта по рецептот на Баба

Ако сакате деликатес во кујната тогаш погледнете го овој видео рецепт од Бабина кујна.Посна солена торта со крекери е вистинскиот избор за деликатес во домот.   Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Видео, Деликатеси

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Пица од пржени компири

Нема да верувате но може да се направи пица и од пржени компирчиња. Со тоа, двата омилени вкуса се спојуваат во едно. Се што треба да направите е да го погледнете видеото.   FRENCH FRY PIZZA because Sunday… vc: @tipbuzzfood  Love Food? Follow us: @foodyfetish❣️ Snapchat : foodyfetish – Also […]

Деликатеси

ГУРМАНСКИ ДЕЛИКАТЕС: Компир со маслинки и растопено сирење

 Компирот е здрава и хранлива намирница која лесно се приготвува и комбинира. Ги сакаат сите генерации, а сега ви нудиме рецепт за компир со маслинки од кој ќе ги излижете прстите.   Повеќе на Готви.мк: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки, Ресторани

Бидете оригинални – Вкусен подарок за Денот на вљубените

Повторно е тоа време од годината кога ги прославуваме Свети Трифун и Свети Валентин. За Денот на вљубените изненадете го вашиот партнер/ка со вашата омилена пица во форма на срце и уживајте заедно во добриот вкус. Денес (14.02) можете да купите парче пица, голема или фамилијарна пица по ваш вкус во […]

Видео, Деликатеси

Секое залче е уживање: Направете чоколадни срца

Направете супер деликатес за Свети Валентајн. Чоколадни срца се одличен избор за љубов и забава. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Видео, Деликатеси

ДЕЛИКАТЕС НА ДЕНОТ: Палента помфрит со моцарела

Свари палента на вообичаен начин, па ја стави во  плех. Ја исече, стави моцарела и доби деликатес. Повеќе на Готви.мк: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна […]

Видео, Деликатеси

ВКУСНО: Мини пити за кои не треба да месите тесто – превкусно

 Пресече лебчиња, ги наполни со сланина, па стави смеса од јајца и спанаќ. Ова се неверојатни мини питички.   Ham and cheese bread bowls! 📷:@tipbuzzfood ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow 👉 @restauranteating  Follow 👉 @restauranteating ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 💡 Like 10 Posts & Follow 💡 Double Tap If You’d Eat This 💡 Turn On Post […]

Деликатеси

Морето на чинија: Рецепт за сите сетила

Ако сакате супер вкусно јадење за да оставите впечаток и романтика, ви нудиме супер деликатес од морето. Повеќе на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете […]