Деликатеси

Главни јадења, Деликатеси

Изренда компир во калап за мафини – најбрза ручек идеја

Со неколку состојки од кујната и калапи за мафини ќе го имате највкусниот ручек готов за брзо време.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Главни јадења, Деликатеси

Совршени за со тартар сос: Деликатесни поховани бомбици

Вкусни, брзи, солени и деликатесни бомбици кои се за со пријатели, за ручек, мезе или за некоја свеченост. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Бомбици со компир и кашкавал Деликатесни солени бомбици за 10 минути Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од […]

Деликатеси, Посно и веге

Посни полнети пиперки – нема печење, пржење и мачење

Направете вкусен посен специјалитет за постот кој трае уште малку време. Супер полнети пиперки со ореви. Ова е рецептот:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени пиперки Пиперки полнети со зелка Домашни пиперки во павлака Полнети пиперки со пилешки гради Полнети пиперки на босански начин Полнети […]

Главни јадења, Деликатеси

Полнети пиперки на турски начин: Сосема поразличен рецепт од вообичаениот

Сите правиме полнети пиперки, но ова е турски специјалитет кој е поинаков од останатите.Направете полнети пиперки во лиснато тесто.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени пиперки Пиперки полнети со зелка Домашни пиперки во павлака Полнети пиперки со пилешки гради Полнети пиперки на босански начин Полнети […]

Главни јадења, Деликатеси

Деликатес за сите сетила: Лепеза компир со моцарела лук и пармезан

Има многу рецепти со компири, но овој е деликатесен. Лепеза компир со два вида сирење и лук.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Видео, Деликатеси

Видео: Полнети велигденски јајца – Одлична празнична декорација со одличен вкус

Супер идеја за велигденски јајца. Ова е рецептот и видео подготовката: Ова е видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – […]

Видео, Деликатеси

Видео: Плетена велигденска корпа од тесто – Најубавата велигденска трпеза

Направете вкусна и декоративна корпа за јајца од тесто. Навистина е лесно и едноставно. Ви требаат и чепкалки и фолија.   Од остатокот од тестото направете рачка. Се е прикажано во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено […]

Главни јадења, Деликатеси

Бешамел коцки – ладно мезе кое е замена за ручек

Направете вкусни бешамел коцки кои се солен деликатес.Ова е рецептот:           Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Посна мимоза салата Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Главни јадења, Деликатеси

Боранија мусака: Вакво нешто не сте јаделе, ручек за 20 минути

Мусака со компир и мелено месо, мусака со модри патлиџани или тиквички, мусака со домати. Сме виделе многу варијанти на омиленото јадење, но ова е непто посебно.Направете боранија мусака. Ова е рецептот:       Повеќе Готви.мк рецепти: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг […]

Meat, Видео, Деликатеси

Тава деликатес со компир и еден додаток – Преливот е „врвот” на јадењето (Видео)

Исклучително брзо и вкусно јадење. Прокељ со компири и колбаси во тава. Прокељот е богат со витамини Ц и А, протеини и влакна, па оваа комбинација со малку калории е одлична.Ова е рецептот за вкусен ручек.         Видео рецепт во продолжение: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој […]