Деликатеси

Главни јадења, Деликатеси

Ќе го извадите од рерна и веднаш ќе се изеде – Компир деликатес од 3 состојки

Направете компир деликатес кој го носи името „Компир-вулкан“. Ова е сè што ви е потребно: На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири […]

Главни јадења, Деликатеси

Тава со јајца и павлака – Рецепт за викенд деликатес

Направете вкусна деликатесна тава за појадок. Одличен рецепт за претстојниот викенд, еве што ви е потребно и како да го приготвите ова јадење: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца Мафини со јајца на око Печени јајца […]

Главни јадења, Деликатеси

Брз ручек по работниот ден – Не одзема време, а многу е вкусен

Направете брз ручек за кратко време. Ако не го сметаме печењето, ви требаат само 15 минути. Набавете тиквички и почнете со подготовка: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Тиквички со посебен шмек Сос со тиквички Гибаница со тиквички Деликатесни запечени тиквички Поховани тиквички на пет начини Полнети тиквички со кисело млеко

Главни јадења, Деликатеси

Меленото месо заменете го со карфиол – Деликатесни полнети пиперки

Пиперките најчесто ги полниме со мелено месо, но постојат и други идеи за супер вкусен ручек. Ако ја направивте ручек идејата за полнети пиперки со компир или со сирење и јајца, сега е на ред да подготвите пиперки со карфиол. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени […]

Главни јадења, Деликатеси

Нов вкусен рецепт: Пилешки прсти на посебен начин

Вкусен ручек со пилешко месо. Брзо и лесно се прави. Еве кои состојки ви се потребни, како и начинот на подготовка: На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Пилешко месо со бело вино Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни […]

Деликатеси, Предјадења

Рецепт кој се споделува на Фејсбук – Нема шанси да не ви успее

Направете вкусен рецепт кој стана хит на Интернет. Навистина е вкусен, а многу лесен за подготовка. Еве што ви е потребно: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите […]

Главни јадења, Деликатеси

Вкусна ручек идеја – Семејството ќе сака и следниот ден да го подготвите ова

Направете брз и вкусен ручек од кој сите ќе сакаат репете. Верувајте, вашите најмили ќе побараат и следниот ден да го направите ова. Еве ги состојките и начинот на подготовка: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони Сочни шницли […]

Деликатеси, Предјадења

Компири кои станаа популарни низ светот: Направете ги и сите ќе ви го бараат рецептот

Направете компири кои станаа хит во светот, а толку лесно се прават. Еве го рецептот: Толку едноставно, а деликатесно. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир […]

Деликатеси, Предјадења

Погача „Калдрма” – Мини сунѓерчиња, мека како душа

Направете вкусна погача, која е мека како перниче. Еве ги состојките и начинот на подготовка: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или вечера […]

Главни јадења, Деликатеси

Пита со карфиол – Посложен рецепт, но вкусот е одличен

Сте јаделе многу видови на пита, но дали и по ваков рецепт? Пита уживање со карфиол. Одличен викенд рецепт, а еве како да ја приготвите:  Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ова е тајната на совршена домашна пита: Тајната не е во корите, туку… Брза пита со готови кори по најдобар […]