Деликатеси

Видео, Деликатеси

ОВА Е ДЕЛИКАТЕС:  Мусака од грашок – специјалитет запечен во рерна

Ова е навистина голем деликатес. Грашок на еден малку поинаков начин, кој ќе го јадат сите, па и оние кои не се љубители на овој зеленчук.Ова е се што ви треба за грашок како мусака запечен во рерна. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на […]

Видео, Деликатеси

ПРЕЛИВ ЗА ПИТА – ако сакате пита како од пекара, тајната е откриена!

Направете совршен прелив за пита, со која тестото ќе има неодолив шмек и ќе биде крцкаво и вкусно. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете […]

Видео, Деликатеси

Проја на босански начин – еве што ја прави толку посебна

Сите знаеме рецепти за проја, а вака се прави на босански начин.Ова е тајната за совршен вкус. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за […]

Видео, Деликатеси

ГЕНИЈАЛНО: Вакви јајца не сте направиле – ќе заборавите на кајгана и пржени

Направете јајца кои се многу вкусни и со еден три ксе претвараат во жолчка. Еве како да ви успее тоа, и да ги изненадите саканите, или пак ненадејно најавените гости. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Видео, Деликатеси

Ќе заборавите на поховани и пржени: „Сендвич-тиквици”

Нешто многу вкусно, брзо и лесно. Направете совршени тиквички кои се повкусни и од поховани и пржени.Погледнете како се подготвува:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Видео, Деликатеси

РЕГИОНОТ ПОЛУДЕ ПО ОВА: Бурек со јаболка – добро прочитавте, прсти да излижеш

Сите уживаме во вкусен бурек со месо, спанаќ, сирење, но ова е нешто сосема неверојатно. Направете бурек со јаболка, совршен десерт со совршен вкус кој брзо се прави.Се е прикажано во видеото:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како […]

Видео, Деликатеси

МАЛКУ НАМИРНИЦИ, СУПЕР ВКУС: „Детелинки од тесто”

Направете совршено тесто и од него извадете вкусни филувани детелинки. Лесно и брзо се прави и не чини многу. Погледнете се во видеото: https://www.youtube.com/watch?v=jkFxRmfiVGQ Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Видео, Деликатеси

ДЕЛИКАТЕС НА ДЕНОТ: Полнети тиквички по врвен рецепт

Идеално летно јадење полно со витамини и со совршен вкус.Направете полнети тиквички по најдобар рецепт.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот […]

Видео, Деликатеси

Ќе заборавите на се друго: Овие ражничи се ВРВ

Ако сакате нешто вкусно и креативно во кујната, се што ви треба се пилешко месо и зеленчук заедно со стапчиња за ражничи.Ќе добиете нешто превкусно. Ова е постапката:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт […]

Видео, Деликатеси

Зелката не е само за салати  и сарма – нема да верувате каков деликатес е ова

Иако од зелката најчесто правиме салати, подварок или сарма, со неа може да се направи и деликатес. Ражничиња со совршен изглед и вкус, погледнете го видеото.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да […]