Деликатеси

Деликатеси

Намаз од бадеми – Се прави во блендер од 3 состојки

Направете вкусен намаз од бадеми од само три состојки. Добар апетит Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Деликатеси

Крем-сос со печурки – Совршен со тестенини

Направете вкусен сос со шампињони. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Деликатеси

Вкусен намаз од тиква – Готов за половина час

Направете вкусен намаз од тиква – Царицата на зимата полна витамини и здравје.   Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Деликатеси

Домашен сос за хамбургери како од сендвичара – Стануваат 3 пати повкусни

Направете вкусен сос за хамбургери со кој стануваат три пати повкусни.     Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат […]

Деликатеси

Ароматично маслиново масло со босилек

Направете си вкусно и ароматично маслиново масло со босилек.Ви требаат само неколку листови свеж босилек и маслиново масло.Во шише со маслиново масло ставете го босилекот и оставете го затворено 4 дена. Потоа откако ќе ја прими аромата по 4 дена, спремно е за користење.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која […]

Главни јадења, Деликатеси

Солена бајадера – Деликатес во тава

Направете солена бајадера – нема поголем солен и ладен деликатес. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ […]

Видео, Деликатеси

Палачинка хамбургери: Солен деликатес со месо

Солени палачинки со фил од месо.   Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Деликатеси

Вкусен намаз со салама и кашкавал

Направете вкусен намаз со салама. Готви со љубов и уживај во храната 🙂 Еве како треба правилно да се мие зелената салата Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Салата Примавера ПОСНО: Свежа пролетна салата Енергетска салата Свежа салата со моцарела Освежителна салата Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати? За […]

Деликатеси, Десерти, Препораки

Тиква во сос од бадеми и портокал

Во рамки на 5. Недела на италијанската кујна на тема: „Искуства и вкусови од италијанските територии, 200 години од раѓањето на Пелегрино Артузи“, Gotvi.mk се приклучува преку објава на вкусни рецепти и специјалитети од неодоливата италијанска кујна. Неделата на италијанската кујна е организирана од ИТА-Оддел за економска соработка при Амбасадата […]

Деликатеси, Десерти, Препораки

„Сакам да сум рибизла“ – Дали сте слушнале за десерт со ова име?

Во рамки на 5. Недела на италијанската кујна на тема: „Искуства и вкусови од италијанските територии, 200 години од раѓањето на Пелегрино Артузи“, Gotvi.mk се приклучува преку објава на вкусни рецепти и специјалитети од неодоливата италијанска кујна. Неделата на италијанската кујна е организирана од ИТА-Оддел за економска соработка при Амбасадата […]