Главни јадења

Главни јадења, Предјадења

Селски компири од рерна со сос од павлака и лимон

Компирите печени во лушпа се најслатки, а сосот од павлака и лимон доаѓа како шлаг на торта. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата […]

Главни јадења

“Лудо тесто” – веднаш нараснува и со него се е вкусно

Го нарекоа “лудо”, бидејќи од него може да се направат речиси сите бели печива,и може да се стави во фрижидер на неколку дена.   Повеќе на Готви.мк: Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за […]

Видео, Главни јадења

Ваков селски гулаш не сте пробале досега – одличен е! (ВИДЕО)

Подгответе го овој селски гулаш и израдувајте ги домашните со прекрасниот вкус. Овој гулаш е одличен! На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири […]

Главни јадења

ВКУСЕН РУЧЕК: Пиперки полнети со салата од туна

Јадење кое ќе го направите брзо и лесно… Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Чизбургер Пита – ќе полудите за неа

Испржи кромид, додаде мелено месо и зачини, па стави сосови и чеар. Со смесата за чизбургер направи неверојатна пита.Ова ќе ви биде новото омилено јадење:     Cheeseburger Mini Pies! Wow! 😵🍔🍔🍔 vc: @buzzfeedtasty  Snapchat 👻: foodyfetish A video posted by @foodyfetish on Jan 24, 2017 at 11:29am PST Повеќе […]

Видео, Главни јадења

ОВАА ТАВА Е ХИТ ВО СВЕТОТ: Ручекот никогаш не бил повкусен

Запржи месо, стави зеленчук, стави кремови и доби деликатес.Направете нешто ново во кујната, еве и како: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на […]

Главни јадења, Предјадења

БРЗО И ЛЕСНО: Поховани пиперки полнети со сирење и шунка

Еве идеја за лесен ручек… Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство Ориентални шпагети Медитерански фусили Јуфки […]

Главни јадења, Предјадења

Крем компир пире со лук

Лукот на ова пире му дава феноменална арома! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Стави кроасани во тава и го доби ова – НЕВЕРОЈАТНО

Исече празни кроасани, им стави кашкавал и сланина, ги нареди во тава, им стави од смесата и одозгора. Доби повеќе од деликатес.   Croque Monsieur Croissant Lasagna! OMG! vc: @twisted_food  Snapchat : foodyfetish A video posted by @foodyfetish on Jan 20, 2017 at 12:04pm PST Повеќе на Готви.мк: БЕСПЛАТНО: Домашни […]

Видео, Главни јадења

БРЗО И ЛЕСНО: Косовска пита со праз (ВИДЕО)

Наместо со традиционалните пити со сирење или месо, послужете ги своите најсакани со специјалитет од Косово. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица […]