Главни јадења

Видео, Главни јадења

Плетенка мека како душа

 Направете супер пециво со кое кујната ќе замириса неверојатно. Плетенка мека како душа.Се што ви треба, состојките како и начинот на подготовка се прикажани во видеото: Повеќе на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги […]

Видео, Главни јадења

Нема грешка со овој рецепт: Бурек-кифлички

Кога еднаш ќе ги направите ќе барате повеќе. Супер кифлички кои наликуваат на бурек.За сите љубители на пецива, ова е идеална ужина. Подготовката и намирниците се прикажани во следното видео: Повеќе на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со […]

Главни јадења, Предјадења

Ризи-бизи со бело вино

Разнобојните здрави состојки го прават ова јадење вистински украс на трпезата. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело […]

Главни јадења

Препечен леб со сончоглед – готов за 5 минути!

Во желба да грицкаме нешто здраво за време на работните часови, дојдовме до рецепт за препечен леб со сончоглед. Важно е што е посен, здрав и лесно се подготвува! Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ирски тост со пржено сирење Слатка ужинка: Тост со блок чоколадо Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Видео, Главни јадења

БРЗ ЕВТИН РУЧЕК: Запечен компир по врвен рецепт

Сите сме љубители на компири, а овој рецепт дефинитивно ќе ви ги разбуди сите сетила. Совршен и брз ручек за вас.Кога имате многу обврски, ова е идеално решение: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната […]

Главни јадења

Бифтек во сос од зелен бибер

Зелениот бибер има јака арома и остар вкус, кој одлично се вклопува со мек и сочен бифтек. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо […]

Главни јадења

Јагнешки гулаш со боранија и грав

Ова пикантно јадење во исто време ќе ве засити и ќе ве згрее… Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто […]

Главни јадења

Сочен руски ручек: Меко печено јунешко

Ова фантастично јадење често било на трпезите на руските владетели, а кога ќе го пробате ќе сфатите зошто е толку посебно. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути […]

Видео, Главни јадења

Ружи со сирење (ВИДЕО)

Подгответе вкусни ружи со сирење, по рецептот на Милица Михаилвиќ. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Главни јадења

Свинско филе полнето со спанаќ

Исклучителен изглед и извонреден вкус – идеално јадење за прилика кога треба да ја покажете кулинарската уметност. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт […]