Главни јадења

Главни јадења

Пилешки батаци со костени

Костените на вака подготвено пилешко му даваат посебен вкус… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири

Видео, Главни јадења, Предјадења

ОВА е најбрзиот рецепт за шпанска пита! (ВИДЕО)

Брзо и едноставно се подготвува, а вкусот е неверојатен! Шпанската пита има богат вкус, едноставно се подготвува, а можете да ја послужите за доручек или како предјадење. Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу: Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Брзо и лесно: Домашна пита со компири (ВИДЕО)

За доручек, за ужина, за вечера… Згодна за секаква прилика и притоа едноставна за подготовка. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во продолжение:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе […]

Главни јадења

Крцкав печен сендвич кој стана Интернет хит: Закуска за секој дел од денот

Направете си закуска за појадок или вечера или за било кој дел од денот. Со неколку состојки до најдобриот крцкав сендвич кој го полуде светот. Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Фестивал на виното во Македонско село – Втора вечер Почнува Фестивалот на виното во Македонско село – Еве ја програмата „Македонско […]

Главни јадења

Денеска е голем празник: Замесете јачменов леб

Денеска православните христијани го празнуваат Св. рамноапостол Аверкиј.Црквата го нарекува рамноапостол заради неговите успеси во проповедта на Евангелието, слични како на апостолите. Во време на император Антонин беше епископ во Ерапол, Фригија. Заради неговиот доблесен живот и чудата што ги правеше во Христово име, малку по малку се крсти целиот Ерапол, […]

Главни јадења

Ручек за десет минути: Полнети пиперки со вкусен фил

Направете необични полнети пиперки со вкусен фил од туна. Ручек за четири лица, готов за десет минути. Повеќе рецепти на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не […]

Главни јадења

Пикантно пиле со маслинки

На пилешкото посебен вкус му даваат ароматичниот сос и маслинките. На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири  

Главни јадења

“Ароматичен микс” – ручек на кој му нема маана

Направете јадење за чиста десетка на кое му нема маана. Многу зачини и здравје во една чинија. Повеќе вести на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за […]

Главни јадења

ДЕЛИКАТЕС НА ДЕНОТ: Ајвар коцки за ручек

Направете необичен, креативен и секако, многу вкусен ручек со кој ќе ја збогатите вашата трпеза. Ви нудиме коцки со ајвар, кој е актуелен периодов. Повеќе рецепти на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за […]

Главни јадења, Предјадења

Домашни кифлиња со сирење

Вкусно домашно пециво одлично за доручек или вечера. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk Топли кифлички кои се топат во уста Домашни кифлички Кој е за топли кифлички? Млечни кифлички Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Свечена […]