Главни јадења

Главни јадења

Сочно јадење за целото семејство: Пилешки гради печени во млеко

Сочно пилешко печено во млеко – брзо и вкусно јадење!   Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени […]

Главни јадења

Пита од модар патлиџан и сланина

Вкусна пита од варен патлиџан, сирење и сланина – за вистински гурмани.   Добар апетит!   Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок […]

Видео, Главни јадења

Народна погача

Вкусна и преубава народна погача – подгответе ја по рецептот на Милица Михаиловиќ: Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се […]

Видео, Главни јадења

Печурки со карамелизиран кромид – никој нема да им одолее (ВИДЕО)

Ова е еден од најдобрите и најбрзите начини за подготовка на печурки…   Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе […]

Главни јадења, Препораки

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Во моментиве кога започнува натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер кој во рамки на Супер Купот се игра во Скопје, дознајте кои се омилените јадења и пијалоци на Роналдо според неговиот личен готвач: Bacalhau á bràs – јадење кое се подготвува од парчиња Bacalhau, кромид, ситно сечкани пржени компири и пржени […]

Главни јадења

Селска кајгана со компири: Ќе ја обожавате!

Овој омлет е вистинска калориска бомба, но само за оние кои не водат сметка за тоа – на село никој не брои калории…   Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која […]

Видео, Главни јадења

Брзо, лесно и вкусно: Пица погачици готови за 20 минути

Идеални за изненадни гости или кога не сте расположени за долга подготовка…   Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Главни јадења

Српски специјалитет: Кој еднаш проба лесковачка мучкалица, никогаш не ја заборава!

За лесковачката мучкалица велат дека настанала сосема спонтано, бидејќи некој од скараџиите се досетил како да го искористи месото од скара, а притоа да направи вкусно, пикантно јадење.   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со […]

Главни јадења, Препораки

Рецептот на Џејми Оливер за шпагети карбонара (ВИДЕО)

Специјалитетите од Италијанската кујна се незаменливи за многу луѓе од целиот свет. Еве го рецептот на познатиот Џејми Оливер за приготвување на шпагети карбонара. Начинот на подготовка и другите детали погледнете ги во видеото: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас […]

Главни јадења

Ослиќ во пикантен сос

Прелиен со пикантен сос, ослиќот е вистинско јадење за уживање…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – […]