Главни јадења

Видео, Главни јадења

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Најдобрите шпагети кои некогаш сте ги пробале

Овие кремасти шпагети Фејсбук фановите ги споделиле повеќе од 70.000 пати. По ваквата експлозија на социјалните мрежи одлучивме дека е време и вие да ги испробате овие шпагети. На ова кратко виде можете да погледнете како брзо и лесно да ги подготвите вкусните шпагети: Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за […]

Главни јадења

Рибини плескавици за на скара

Со сочните плескавици послужете свежа салата. Вкусот е неверојатен! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за […]

Видео, Главни јадења

НЕМА ДА ОДОЛЕЕТЕ! Направете домашен крцкав ѓеврек (ВИДЕО)

Кој може да им одолее на овие крцкави ѓевреци? Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена […]

Главни јадења

Запечени палачинки со месо и зеленчук

Задолжително пробајте го овој рецепт! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Ваква пица не сте јаделе – ја расече на средината , а потоа…

Ваква пица не сте јаделе до сега, зема тетсо, стави доматно пире, стави маслинки, ја завитка, но со расеци во средината. Додеде пиперче и краставичка, како и сосови.Мора да се проба!     Mezze sharing star – love this idea for a party appetizer. Totally customizable with your fav veggies […]

Видео, Главни јадења

Не е лазања, ниту мусака: Специјалитет по кој полуде цел свет

Ако сакате нешто со неодолив вкус што потсетува на лазања и мусака, ова е решението за вас.Погледнете како се подготвува:       😱Garlic bread lasagne A video posted by Blogger (@dxb.taste.art) on Oct 3, 2016 at 12:38am PDT Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во […]

Главни јадења

Ориентални ќофтиња

Мноштвото ориентални зачини ги прават овие ќофтиња необични и исклучително вкусни. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Главни јадења

Посни полнети пиперки: Совршен ручек, повкусен од месо

Во деновите на пост не морате да се откажете од омиленото јадење – заменете го месото со зеленчук и ќе биде повкусно! Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини […]

Главни јадења

Пиперки полнети со туна

Пробајте полнети пиперки на малку поинаков начин… На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Видео, Главни јадења

Овој доручек е толку вкусен што ќе го подготвувате секое утро!

Верувајте ни – нема да можете да дочекате овој вкусен доручек да се испече! Полнетата плетенка е интересен и вкусен доручек кој сигурно ќе ги воодушеви вашите блиски, а потребно е само малку воља. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи […]