Главни јадења

Главни јадења

Наближуваат посните слави: Одличен рецепт за денешниот голем празник Крстовден

Веќе дојде крајот на летото, стигна есен, па следи периодот на слави кој сите го очекуваме со нетрпение. Со оглед на тоа дека има многу посни слави, ви нудиме супер рецепт за посните денови. Кнедлите од компир ќе ве воодушеват. Уживајте и гответе со љубов 🙂 Повеќе вести на Готви.мк: […]

Главни јадења

Предлог за вкусен ручек: Месо и компири од рерна

Со вистинските зачини ова јадење станува вистински специјалитет… Добар апетит! Поврзани рецепти на Готви.Мк Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Брзо и посно: Печурки со сусам Мусака со печурки Печурки во бел […]

Meat, Главни јадења

Месо, кашкавал и колбаси во тесто: Не е пита но е неверојатно вкусно!

 Ако трагате по нов, вкусен, необичен, брз и оригинален рецепт, тогаш еве го пред вас. Супер предлог кој нема да ве остави рамнодушни. Подготовката погледнете ја детално во следното видео: Повеќе рецепти на Готви.Мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите […]

Главни јадења, Предјадења

Рецепт за СОВРШЕНА пилешка салата

Подгответе совршена пилешка салата… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини […]

Главни јадења

Пита со месо и фета сирење

Дали сте за парче вкусна пита со месо и сирење? Повеќе рецепти на Готви.мк Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани Одлична комбинација: […]

Meat, Главни јадења

Домот нека замириса на месо: Сочни ребра во вино

Вкусно, сочно месо кое ќе ве натера овој рецепт да ви биде омилен. Ручек готов на маса за еден час. Повеќе рецепти на Готви.мк: ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти Белите патики ќе бидат како нови […]

Главни јадења

Потпечени пица макарони

Подгответе макарони на необичен начин… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство  

Главни јадења

ВКУСЕН РУЧЕК: Ребра во фурна

Подгответе вкусен ручек – свински ребра во фурна… На здравје! Поврзани рецепти на Готви.Мк Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Брзо и посно: Печурки со сусам Мусака со печурки Печурки во бел […]

Главни јадења

Крцкав компир во кари – омиленото јадење со нов вкус

 Иако често знаеме да направиме пилешко во кари, верувајте, овој здрав зачин може да го комбинирате и со компири и да добиете неверојатно добар вкус. Еве што ви е потребно за нов специјалитет во кујната: Повеќе вести на Готви.мк Шпагети „Карбонара”: Одличен ручек за љубителите на италијанската кујна Свежа салата […]

Видео, Главни јадења

ЛАЖНА ПИЦА: Подгответе го омиленото италијанско јадење на брз и едноставен начин! (ВИДЕО)

Ви пренесуваме рецепт за подготовка на таканаречена лажна пица… Добар апетит! Целата постапка погледнете ја во видеото подолу: Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]