Главни јадења

Главни јадења

Летен ручек: Полнет модар домат во тава

Направете вкусен и богат ручек – На менито имаме модри домати полнети со одлични намирници чиј вкус долго нема да го заборавите. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко […]

Главни јадења, Забава

ФОТО: Шеф Ана Ивановиќ – Еве што зготвила викендов за вечера

„По цел ден исполнет со тренинг еве ја мојата награда. Сама го направив. Слободно викате ме Шеф Ана“ – напиша тенисерката Ана Ивановиќ под Instagram фотографијата која ја објави пред неколку дена. Иако Ивановиќ напорно се подготвува за настапите на Олимпијадата во Рио, воопшто не ја запоставува кујната и своите омилени јадења. […]

Главни јадења

Потпечен француски компир – тава со преубав вкус

Направете компир на француски начин од кој сите ќе бараат репете. Овој ручек ќе го израдува вашето семејство. Поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо […]

Главни јадења

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Со четири состојки од кујната направете вистински деликатес готов за неколку минути 🙂 Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од […]

Главни јадења

Солени бомбици со биено сирење – се топат во уста

За сите љубители на солените деликатеси, Gotvi.mk ви нуди рецепт за вкусни солени бомбици кои се топат во уста. Поврзани вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Главни јадења

Солена торта од палента – вкусот од детството на нов начин

 Направете крцкав деликатес од палента, која секогаш кај нас го буди сеќавањето на вкусните мигови од детството. Оваа солена торта ќе ви стане омилена. Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути Класични благи мафини Солени мафини со козјо сирење Чоколадни мафини ВИДЕО: Мафини со сирење готови […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук

За брз, а вкусен ручек или кога сте на одмор. Сè што ви треба за одличен ручек за цело семејство е вкусниот крањски колбас и многу зеленчук. Еве го рецептот на Тоше: На здравје! ИДЕЈА: Следниот пат кога ќе ја правите оваа вкусна пита наместо Крањска можете да употребите Пекабеско Македонски тенок […]

Главни јадења

Маринирано поховано пилешко месо во тава

Направете вкусно пилешко месо во тава кое има одличен вкус и ќе го собере целото семејство на трпеза. Идеален ручек за сите генерации 🙂 Поврзани вести на Готви.мк Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Главни јадења

Поховани фета залчиња – крцкаво и вкусно

Има ли нешто повкусно од похован кашкавал или поховани маслинки и зденки? Одговорот е поховани фета залачиња кои се топат во уста. Повеќе рецепти на Готви.мк Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос […]

Meat, Главни јадења

За љубителите на месо: Пикантна шарска плескавица

Плескавиците се омилено месо на многумина, а во комбинација со кашкавал имаат уште подобар вкус. Поврзани вести на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири