Главни јадења

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Испечете компири во микро – да, можно е!

Постои поедноставен начин од стоењето до шпорет за да испечете компири. Компирите се омилено јадење на речиси сите генерации, ги сакаме секакви, пржени, варени, печени, а овој пат ви го нудиме најлесниот начин да си приготвите ручек.Направете компири во микро. Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Лимон, путер и пилешко = деликатес!

Ви требаат само три состојки за деликатес во кујната. За љубителите на месо, ви нудиме совршен рецепт за пилешко со лимон и путер.Верувајте, ќе ги излижете прстите. Подготовката е прикажана во видеото.   Повеќе на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално […]

Главни јадења

Харинга со јаболко

Почувствувајте го вкусот на северните мориња. Јаболкото е тука за да го „разбие“ јакиот вкус на харингата. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Главни јадења

МИНИ КОПИЈА НА САРМИ: Крцкави ќофтиња од расол и мелено месо!

Вкусните залаци неодоливо потсетуваат на омиленото јадење на Македонците… На здравје! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок […]

Главни јадења

БРЗА ПИТА СО ПАВЛАКА: Домаќински доручек или вечера со незаборавен вкус!

Лесно и брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде! На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк Вкусни погачици Мекици Посна торта Вистинска уметност: Рецепт за солена торта Ресана торта Колач со печени јаболка Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан […]

Видео, Главни јадења

ВИКЕНД МЕЗЕ: Крцкави компирчиња – одлична комбинација за пиво

Ако сакате да се опуштите со вкусно мезе викендов, ви нудиме супер рецепт за крцкави компирчиња кои совршено одат со пиво. Уживајте со семејството или со пријателите.Подготовката и се што ви треба за ова уживање погледнете ги во следното видео. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја […]

Видео, Главни јадења

Лебот го наполни со чајна и кашкавал – ова ќе ви стане омилено јадење

Направи тесто, стави сувомеснато и кашкавал, доматно пире, па го завитка тестото како векна леб и го расече. Доби деликатес!Подготовката погледнете ја во видеото кое следи: Повеќе на Готви.мк: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите Тајната на Ким Кардашијан за добра линија […]

Главни јадења

Рецепт за лесковачки уштипци

Пикантни и сочни уштипци на скара. На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Главни јадења

БРЗ РУЧЕК: Превкусни ќофтиња со кашкавал

Еве идеален предлог за ручек со мелено месо! Ако немате време за готвење, а сепак сакате да направите вкусен ручек, овој предлог е за вас! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Домашна гибаница – мирис на тесто од рерната

Кори кои крцкаат, богат вкус, мирис на месено, среќни лица на најмилите. Погледнете како се спрема домашна гибаница и израдувајте го вашето семејство. Повеќе на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов […]