Главни јадења

Видео, Главни јадења

Не е лазања, ниту мусака: Специјалитет по кој полуде цел свет

Ако сакате нешто со неодолив вкус што потсетува на лазања и мусака, ова е решението за вас.Погледнете како се подготвува:       😱Garlic bread lasagne A video posted by Blogger (@dxb.taste.art) on Oct 3, 2016 at 12:38am PDT Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во […]

Главни јадења

Ориентални ќофтиња

Мноштвото ориентални зачини ги прават овие ќофтиња необични и исклучително вкусни. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Главни јадења

Посни полнети пиперки: Совршен ручек, повкусен од месо

Во деновите на пост не морате да се откажете од омиленото јадење – заменете го месото со зеленчук и ќе биде повкусно! Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини […]

Главни јадења

Пиперки полнети со туна

Пробајте полнети пиперки на малку поинаков начин… На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Видео, Главни јадења

Овој доручек е толку вкусен што ќе го подготвувате секое утро!

Верувајте ни – нема да можете да дочекате овој вкусен доручек да се испече! Полнетата плетенка е интересен и вкусен доручек кој сигурно ќе ги воодушеви вашите блиски, а потребно е само малку воља. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи […]

Главни јадења

Леб со млеко

Исклучително меко и вкусно пециво… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука […]

Главни јадења

Отфрлете ги досадните навики: Еве предлог за здрав и вкусен доручек

„Време е да ги отфрлите своите досадни навики за доручек“, порачува фитнес тренерката Миња Хусеиновиќ. Наравете тост со часден лосос, советува таа. Овој тост има вкупно 360 калории. Не дозволувајте да ве обесхрабри лошата репутација на крем сирењето. Научниците веруваат дека калциумот од млечните производи дури и помага при согорување […]

Главни јадења, Предјадења

Печени компири со крем сирење

Меки и вкусни компири во комбинација со крем сирење се одличен прилог за јадења со месо, а ако се послужат со салата можат да бидат и главно јадење На здравје! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за […]

Главни јадења

Рижото со домат

Посебна нота на рижотото му даваат сочниот домат и сирењето моцарела. Добар апетит! Поврзани рецепти на Готви.мк Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: На тестото нареди месо и кашкавал – кога го испече сите занемеа

Нареди тесто, кашкавал, месо и направи совршена пита за која ќе имате воздишки.Се што ви треба и начинот на подготовка на овој деликатес се прикажани во видеото на Tastymade. Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач […]