Главни јадења

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Направете пита-бурбери – вакво нешто не сте пробале

Вакво нешто сигурно не сте пробале, но ќе уживате.Тесто, плескавица, кечап, сенф, краставички, кашкавал и јајце е се што ви треба за деликатес. Неверојатемн спој на хамбурер и пита. Погледнете:   Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Направете крцкави јајца – ќе се шокирате од тоа што ќе го добиете

Крцкави, вкусни, и со неодолива арома, вакви јајца сигурно не сте јаделе досега. Во наредното видео погледнете одлична идеја за јајца какви што не сте јаделе до сега. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт […]

Главни јадења

Пица со спанаќ

Едноставна и лесна, оваа пица има одличен вкус, а покрај тоа е и здрава! На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за […]

Главни јадења

Како да направите селски лонец со јунешко месо и зеленчук (ВИДЕО)

И зеленчук и месо – комбинација која секогаш е вкусна. Ќе го обожавате ова јадење! Погледнете го видеото: Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт […]

Главни јадења

Домашен хот-дог

Брзо и лесно до вкусен оброк. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка    

Главни јадења, Предјадења

Нема да верувате дека ова е посно јадење: Највкусната крем супа, без капка масло!

Оние кои често постат досега сигурно сфатиле дека посната храна може да биде и вкусна и разновидна. Доколку постите, ви предлагаме вкусна крем супа која едноставно се подготвува. На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Испечете компири во микро – да, можно е!

Постои поедноставен начин од стоењето до шпорет за да испечете компири. Компирите се омилено јадење на речиси сите генерации, ги сакаме секакви, пржени, варени, печени, а овој пат ви го нудиме најлесниот начин да си приготвите ручек.Направете компири во микро. Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Лимон, путер и пилешко = деликатес!

Ви требаат само три состојки за деликатес во кујната. За љубителите на месо, ви нудиме совршен рецепт за пилешко со лимон и путер.Верувајте, ќе ги излижете прстите. Подготовката е прикажана во видеото.   Повеќе на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално […]

Главни јадења

Харинга со јаболко

Почувствувајте го вкусот на северните мориња. Јаболкото е тука за да го „разбие“ јакиот вкус на харингата. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Главни јадења

МИНИ КОПИЈА НА САРМИ: Крцкави ќофтиња од расол и мелено месо!

Вкусните залаци неодоливо потсетуваат на омиленото јадење на Македонците… На здравје! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок […]