Главни јадења

Главни јадења, Деликатеси, Посно и веге

Деликатес со неодолива арома: Шампињони во бело вино

Направете вкусен деликатес со шампињони во бело вино, чија арома е прекрасна. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Свинско печено во грне Сечкано свинско на кинески начин Свинско месо во тава Пита од мелено месо, карфиол и праз Маринада со која секое месо е повкусно Сочно месо […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Кој вели дека во пост нема што да се јаде? Вака добар намаз никогаш не сте пробале!

Паштета од зеленчук и сенф која веднаш ќе ве освои со преубавиот вкус! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: […]

Главни јадења, Посно и веге

Пастармка на жар по стар манастирски рецепт

Пастармката спаѓа во најздравите риби – затоа и треба почесто да ја јадете! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Главни јадења

Плескавици без мелено месо: Крцкави од надвор, внатре сочни и меки

Неверојатен рецепт кој покажува како од компир и пилешко месо може да се направи деликатес. Ова е рецептот: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо Гурманско мелено пилешко со зеленчук Ролни од […]

Видео, Главни јадења

Полнети пиперки со сирење печени во рерна (Видео)

Уживајте во овој превкусен рецеп…   Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена […]

Главни јадења, Посно и веге

Посна пита со ореви која се прави за 20 минути

Превкусна пита која ќе ја направите за 20 минути, а можете да ја послужите за вечера, слава… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Главни јадења, Деликатеси

Несекојдневен рецепт за маринирани батаци со ајвар

Овој рецепт е различен од сите кои досега сте ги имале за приготвување на батаци. Еве како да го подготвите овој, несекојдневен, но многу вкусен деликатес: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка […]

Главни јадења

Од овој ручек сите ќе бараат залак плус: Компир на посебен начин

Многумина од нас обожаваат компири, без разлика дали се работи за пржени, печени, варени компирчиња или за некој друг деликатес направен од компир. Сега ви нудиме посебен рецепт. Проследете го во продолжение: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе […]

Главни јадења

Шницли со лук – Сите ќе се „борат” за последното парче

Направете вкусни шницли со лук. Брз ручек и фантастична арома. Ова ви е потребно за да го приготвите овој деликатес со месо: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вкусни месни залаци Гурманско мелено пилешко со зеленчук Ролни од мелено месо Наполни главица кромид со мелено месо мелено месо со зеленчук од […]

Главни јадења, Деликатеси

Неодоливо вкусен компир од рерна – Тајната на рецептот е во неколку состојки

Направете вкусен ручек за цело семејство. Супер идеја за компир деликатес со неколку состојки. Ова е рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир плочки […]