Главни јадења

Главни јадења

Меки лепчиња со сирење – цело семејство ќе биде на трпеза

Целото семејство ќе го соберете на трпеза со лепчиња со сирење од кои ќе се шири неодолив мирис. Повеќе вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) ВИДЕО: Сладолед од кокос […]

Главни јадења

Нова идеја за ручек: Три состојки за триесет минути

Ако веќе ви снемува нови идеи за специјалитети кои ќе ги понудите на семејството, ние ви нудиме сјаен рецепт за чија што подготовка ви требаат три состојки и 30 минути 🙂 Поврзани вести на Готви.Мк: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: […]

Meat, Главни јадења

Тиквички во крем сос со месо – Ручек готов за 30 минути

Тиквички во комбинација со пилешко се одличен избор за ручек готов за само 30 минути. Повеќе рецепти на Готви.мк Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук Турли тава по најдобар рецепт Крем супа од зеленчук Одлична […]

Главни јадења

Пире со многу зеленчук – омиленото јадење со поинаков вкус

Направете вкусно пире од компири со многу зеленчук. Верувајте, вкусот е незаменлив. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: […]

Meat, Pastes, Главни јадења

Спој на два прекрасни вкуса: Пилешко со јуфки

Направете спој на италијанската кујна и пилешко месо. Ова јадење има одличен вкус. Повеќе рецепти на Готви.мк Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи Варите шпагети во тенџере? – […]

Meat, Главни јадења

Ручек од соништата: Зачинето пилешко

Направете вкусно пилешко месо на пикантен начин. Верувајте, нема подобар вкус 🙂 Повеќе рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто сос со тестенини Совет: […]

Главни јадења, Посно и веге

Домашна веге пица – рецептот кој сите ги освои

Нов специјалитет кој го приготви Јулија – Веге пица по домашен рецепт. Се прави во секаква варијанта, и со млечни производи и без нив. Еве како да ја направите: СОВЕТ: Доколку постите или се храните вегетаријански без консумирање на млечни производи, моцарелата,  кашкавалот и кубетите заменете ги со производи од […]

Главни јадења

Потпечена тава со пилешко месо и печурки – рецепт кој сите ке ви го бараат

Вистински специјалитет на кој тешко ќе му одолеете. Всушност станува збор за рецепт за потпечена тава со пилешко месо, кашкавал и печурки. Многу вкусно! Повеќе Gotvi.mk рецепти со пилешко месо тука Можете да го сервирате со зеленчук или пржен компир. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Детски роденден? Еве брз и вкусен […]

Главни јадења

Специјалитет кој ќе го јадете цел ден: Тури-потпечи

Направете вкусен специјалитет кој може да се јаде во било кој дел од денот. Повеќе вести на Готви.мк Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица деликатес Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица а ла […]

Главни јадења

Видео рецепт: Клавчиња на скара

 Направете вкусни клавчиња на скара. Овој видео рецепт ќе ви покаже како да направите деликатес во својот дом.   Начинот на подготовка погледнете го во видеото: Повеќе вести на Готви.мк Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути […]