Главни јадења

Главни јадења

Фонду со сланина

Идеално јадење за дружење, бидејќи со ова јадење сите се собираат околу еден сад.   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа […]

Главни јадења

Омлет на турски начин по рецептот на познатата актерка

Убавата турска актерка позната по улогата во серијата Аси, Туба Бујукустун, обожава да подготвува омлет. Еве го нејзиниот рецепт!   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски […]

Главни јадења, Предјадења

Рецепт за вистинска, домашна телешка супа!

Ви донесуваме вистински, старски домашен рецепт за телешка супа – ќе ја обожавате!   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Главни јадења

Гурмански батаци – отсега само вака ќе ги правите!

Еве идеја за прекрасен ручек – гурмански батаци со сирење…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Главни јадења, Предјадења

ОМИЛЕНО ЈАДЕЊЕ: Компир шницли

Компирите им се омилени на многумина. Се подготвуваат на повеќе начини, а можат да послужат како прилог или како главно јадење. Еве еден рецепт за компири подготвени на малку поинаков начин…   Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО ХИТ: Полнети пиперки со компир – не сте пробале ваков вкус

Полнети пиперки со сос о компир кој се топи во уста. Кујната ќе замириса. Ова е подготовката и се што ви треба: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Видео, Главни јадења

Поховано пилешко во рерна со корнфлекс (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Нема да му одолеете на ова јадење. Кога еднаш ќе го пробате… ќе го правите често! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Главни јадења

Кралски печурки

Уживајте во едни од најпознатите и најчесто користени видови печурки…   Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за вкусни полнети пиперки: Вкусна комбинација од мелено месо и ориз!

За следниот ручек ви предлагаме: вкусни полнети пиперки по рецептот на Милица Михаиловиќ… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да […]

Главни јадења

КИФЛИ ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ: Сите домаќинки ќе го обожаваат овој рецепт!

Преубаво печиво кое им успева на сите!   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]