Главни јадења

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Зема стапчиња за ражничи и замота компир – ќе го правите истото

Мезето од омилените скопски кафулиња може да биде на вашата трпеза во вашиот дом.Компири, сланина, кашкавал и стапчиња за ражничи се се што ви е потребно. Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува […]

Главни јадења

Посни компири од рерна на манастирски начин

Овој рецепт е идеален како главно јадење во време на пост. Додајте ја омилената салата и имате комплетен посен ручек. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква […]

Главни јадења

Гулаш со печурки

Со овој кисело-лут свински гулаш потребна ви е само свежа салата. Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто сос со […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Зема чедар кашкавал и го испржи – ова е совршено

Чедар кашкавал кој се топи во уста, убаво испохуван и испржен, има ли подобро?Супер мезе за ноќи со пријателите или добар филм со семејството. Погледнете: Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите […]

Главни јадења

Посен рецепт за божиќниот пост: Вкусна крем супа

 За сите оние кои постат за време на божиќните пости, нудиме супер вкусен и здрав рецепт за крем-супа. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Топ […]

Главни јадења

Говедско во црвено вино

Љубителите на месо ќе уживаат во сочните парчиња вкусно говедско месо во црвено вино. На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Направете пита-бурбери – вакво нешто не сте пробале

Вакво нешто сигурно не сте пробале, но ќе уживате.Тесто, плескавица, кечап, сенф, краставички, кашкавал и јајце е се што ви треба за деликатес. Неверојатемн спој на хамбурер и пита. Погледнете:   Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Направете крцкави јајца – ќе се шокирате од тоа што ќе го добиете

Крцкави, вкусни, и со неодолива арома, вакви јајца сигурно не сте јаделе досега. Во наредното видео погледнете одлична идеја за јајца какви што не сте јаделе до сега. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт […]

Главни јадења

Пица со спанаќ

Едноставна и лесна, оваа пица има одличен вкус, а покрај тоа е и здрава! На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за […]

Главни јадења

Како да направите селски лонец со јунешко месо и зеленчук (ВИДЕО)

И зеленчук и месо – комбинација која секогаш е вкусна. Ќе го обожавате ова јадење! Погледнете го видеото: Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт […]