Главни јадења

Главни јадења

Макарони на грчки начин

Едно брзо јадење за сите љубители на паста. Овој оброк ќе го обожавате! На здравје! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО ХИТ: Гибаница по рецептот на баба

Баба секогаш знае најдобро. Направете највкусна гибаница која е и крцкаво и меко и вкусно задоволство во едно.На каналот на Бабина кујна е прикажано се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно […]

Видео, Главни јадења

ХИТ ДЕЛИКАТЕС: За совршен компир ви треба само презла

Печен, пржен, варен, пасиран…компирот никогаш не излегува од мода. Хранлив и здрав, овој рецепт е совршен.Направете супер деликатес – запечен компир со презла. Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше […]

Видео, Главни јадења

Највкусното пилешко во сос од печурки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За следниот ручек ви предлагаме вкусно пилешко месо во сос од печурки. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт […]

Главни јадења

Тесто за пица со јогурт

Ставете фил по желба и уживајте во омилениот италијански специјалитет! Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Видео, Главни јадења

ВКУС КОЈ ОСВОЈУВА! Рецепт за полнет леб со кашкавал и шунка

Можете да го подготвите за секаква прилика. Брзо и лесно! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Главни јадења, Предјадења

ДОРУЧЕК ОД РЕРНА: Вакви уштипци немате пробано!

Еден вкусен класик на малку поинаков начин! Ова јадење се подготвува брзо и лесно, а идеално е да го послужите со јогурт, павлака или кечап. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно […]

Видео, Главни јадења

ВКУСНО: Што можете да направите од парче леб?!

Ви доаѓаат гости и сакате да ги почастите со некое вкусно јадење? Доколку немате време (а ни пари) да одите во продавница, еве еден едноставен и вкусен трик за вас. Што можете да направите од праче леб?! Дознајте во продолжение: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид […]

Главни јадења

Брза пица на балкански начин!

Италијански шмек од вашата кујна… Сланината ќе и даде посебна нота на оваа пица! Добар апетит! Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Топ […]

Видео, Главни јадења

Немате време од работата? – овој ручек за 10 минути ќе биде на трпеза

Ова е супер корисен рецепт за оние кои имаат многу работни обврски и секако малку време за готвење.Вкусен ручек кој за десет минути ќе биде на маса.   Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно […]