Главни јадења

Видео, Главни јадења

БРЗО И ЛЕСНО: Кралски доручек (ВИДЕО)

Доручекот е оброк кој не смеете да го прескокнете, а овој рецепт, дефинитивно ќе ве освои. Ви пренесуваме предлог за еден врвен и гурмански утрински доручек. Погледнете го видеото и подгответе го ова јадење за наредниот доручек. Сигурно ќе ви се допадне! Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет […]

Видео, Главни јадења

СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Брза гибаница со печурки

Направете брза и вкусна гибаница со печурки која ќе ви стане омилен вкус.Ова е се што ви треба: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги […]

Видео, Главни јадења

Погача со ружи (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Во продолжение ви пренесуваме рецепт за преубава погача со ружи. Еве како да ја подготвите! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб […]

Главни јадења, Предјадења

Направете совршен помфрит без капка масло!

Обожавате помфрит, но не го јадете бидејќи е прилично масен? Тоа веќе нема да биде проблем, бидејќи постои начин да направите вкусен помфрит без масло за пржење! Овој, поздрав начин на подготовка е и многу полесен. За почеток излупете ги компирите, исечете ги на ленти и зачинете ги по желба. […]

Главни јадења

Ражничи од сирење и сланина

Едноставни, декоративни, вкусни… Згодни и за шведска маса!   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите Смути на денот: Моркови […]

Главни јадења

Совршен трик за печено пиле: Дури и белото месо е сочно и вкусно!

Печеното пиле е гастрономско уживање на кое се радува целото семејство. Како би го искористиле секое парче, направете ја оваа маринада! Белото месо често е суво и за многумина не е најомилен избор. Сепак, ако знаете како да го подготвите, месото ќе ја задржи својата сочност. Подгответе маринада со која […]

Видео, Главни јадења

Пица со домашно сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За подготовка на оваа вкусна пица ќе ви бидат потребни триесетина минути… Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]

Видео, Главни јадења

Домашна пита со сирење и јогурт

Направете ја по овој рецепт и ќе бидете воодушевени… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен […]

Главни јадења

По рецептот на Џејми Оливер: Брзо, вкусно и крцкаво тесто за пица

Кога ќе подготвите еднаш пица со вакво тесто, веќе никогаш нема да се враќате на стариот начин! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт […]

Видео, Главни јадења

Славниот кувар донесува рецепт за совршена кајгана! (ВИДЕО)

Ако досега мешавте јајца со млеко или павлака, време е да престанете. Славниот кувар Ентони Боурдаин вели дека никако не смеете да го правите тоа и притоа открива рецепт за совршена кајгана. Потребни ви се три јајца, сол, бибер и лажица путер.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб […]