Главни јадења

Главни јадења, Салати

Туна салата со фетучини

Кога зборуваме за брза храна, јас го подразбирам овој ручек, вели Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club 🙂 Се прави брзо и едноставно, додава Елена, а ручекот ќе ви биде готов за 10 минути. Пријатен брз ручек! 🙂 *За подетални информации, совети или консултации со Елена Трајковска […]

Главни јадења, Повеќе, Препораки

Како да испечете крцкаво и вкусно печење?

Која е тајната на вкусното и крцкаво свинско печење во домашна рерна? Еве ги советите на Ече: Свинското месо, во овој случај плешка, се посолува и се премачкува со сенф. Напревете го ова од вечер и оставете ја да отстои до сабајле. Ставете ја во загреана рерна. Се пече на […]

Главни јадења

Пастрмка со салата

Едноставен и одличен ручек за крај на работната недела или викенд 🙂 Практикувајте 2 до 3 пати неделно да јадете било каква риба. советува Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club. Пријатен ручек! *За подетални информации, совети или консултации со Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness […]

Главни јадења

„Mac and Cheese“ како домашен специјалитет

Овој познат Американски специјалитет дома го приготви Бојана која имала гости и сакала да ги изненади. А, гостите биле големи љубители на италијански тестенини… 🙂 Рецепт за тестенини во песто сос тука Повеќе рецепти со тестенини прочитајте тука Звучи и изгледа одлично. Да го зготвиме 🙂

Главни јадења

Пача

Неверојатно вкусен македонски специјалитет. Оние што го јадат не знаат за насит. Еве како да подготвите домашна пача по рецепт на Јелица. По желба одозгора можете да додадете и варено јајце како на фотографијата. На здравје!

Главни јадења, Посно и веге

Леќа со печурки

Одлична вегетаријанска комбинација која како предлог за денешниот ручек ни го препорачува Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club. Еве како да го приготвите. Овој оброк содржи доволно протеин да не засити. Секако, задолжително комбинирајте со свежа салата по ваш избор 🙂 За повеќе посни и вегетаријански рецепти […]

Главни јадења

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака со карфиол и мисиркино месо и свежа салата – препорака за вашиот денешниот ручек од страна на Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club. Повеќе рецепти на Елена прочитајте тука Секогаш половина од садот за јадење наполнете го со свежа салата по избор. Елена избра свежа […]