Главни јадења

Видео, Главни јадења

Ќе ги правите секогаш: Запечени питулици со кашкавал

Подгответе вкусни и неодоливи питулици со кашкавал – еве рецепт! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Главни јадења

Вака подготвено месо немате пробано – пилешко на азиски начин

Овој брз и едноставен рецепт можете да го подготвите и со телешко и свинско месо.   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите […]

Главни јадења

Мусака со компир и шампињони – Запечено, крцкаво и вкусно

Брз и вкусен ручек по напорниот работен ден. Неверојатен спој на компир со шампињони во една тава.Ова е рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко  

Главни јадења, Посно и веге

Посна сарма од лозов лист – Крчка и шири неодолив шмек

За постот ни требаат креативни, вкусни и различни оброци. Вкусни сарми од лозов лист за постот.Ова е рецептот:   Прочитај оовеќе рецепти на Gotvi.mk: Зема кисела зелка и завитка пилешко месо Оригинален старски рецепт за сарма Нов вкус на сармата: Хроно сарма Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни […]

Главни јадења

Неодолив леб со лук – идеален прилог за јадења од месо и риба

Лебот со лук е омилен прилог со јадења од месо, риба и зеленчук. Можете да го јадете со варива, гулаш, печење, но и како главно јадење… Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 […]

Главни јадења, Предјадења

Уштипци од карфиол со кашкавал

Ако сакате да експериментирате ова е вистински рецепт за вас. Излезете од секојдневието и направете уштипци на сосема друг начин. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посна лисната погача (Видео)

За време на постите, подгответе вкусна лисната погача по едноставен рецепт на Милица Михаиловиќ. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]

Главни јадења

Макарони со спанаќ и брокула – Дали сте пробале повкусни?

Од тестенини никогаш доста. Лесно и брзо се прават, се комбинираат со многу намирници и даваат совршен вкус. Направете вкусни макарони со спанаќ, а еве го рецептот:. Добар апетит! Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков […]

Главни јадења, Посно и веге

Посен деликатес без зејтин: Ви требаат две состојки за вкусен ручек

Направете вкусно посно јадење со компири, од малку намирници. Може да го исечкате компирот на парчиња или направите во форма на пире… Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Мирисна и вкусна: Домашна расцветна погача (Видео)

Кога сакате да ги воодушевите своите гости или имате некоја слава нека оваа погача се најде на вашата маса. Преубаво изгледа, а има фантастичен вкус! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: […]