Главни јадења

Видео, Главни јадења

Ваква боранија не сте јаделе – еден додаток ја прави врвно јадење

Направете необичен и вкусен рецепт за боранија. Обичниот и здодевен рецепт заменете го со супер вкус, боранија со сланина.Ова е рецептот: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко […]

Видео, Главни јадења

Вистински хит, ова не сте го јаделе: „Гибаница-прженица”

Направете помалку познат, а вкусен рецепт за гибаница прженици. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци (ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за […]

Главни јадења

Смокви во сланина

Неверојатно егзотична комбинација на сладок, солен и пикантен вкус…   Уживајте! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Брз рецепт за чипс во рерна – Неодолив вкус за секоја прилика Пица со кулен, сланина и феферонки – Новиот омилен пикантен деликатес Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица […]

Главни јадења, Салати

Салата од ориз и колбас

Оваа салата има многу богат вкус, а можете да ја послужите и како лесен оброк.   Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги […]

Главни јадења

Пилешки ролни со горгонзола

Сочни месни ролни полнети со ароматично горгонзола сирење – вистинско уживање за вашите непца!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки […]

Главни јадења, Предјадења

Највкусната солена торта со тост леб

Декоративно предјадење со богат вкус!   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство   […]

Видео, Главни јадења

Шампињони по рецептот на Баба – тајната за највкусен ручек откриена

Направете ги највкусните шампињони по рецептот на Баба. Се е прикажано во следното видео:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо – Еве […]

Видео, Главни јадења

Видео: Грилован леб – рецепт боли глава, аромата ќе ве освои

Направете грил леб со пченично брашно и лук. Аромата ќе ве освои. Еве како се прави:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо […]

Главни јадења

Вака подготвен компир е повкусен од помфрит

Малку состојки, брзо јадење, компир повкусен од помфрит. За неодолив вкус подгответе специфичен ручек со лесни упатства. Ова јадење ќе ви биде често на мени: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот […]

Видео, Главни јадења

Поховани тиквици и модар патлиџан на 5 начини

Ви донесуваме неколку идеи за ручек…   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]