Главни јадења

Видео, Главни јадења

Направете вкусно печиво: Полнети чамци од спанаќ и сирење (ВИДЕО)

Идеално печиво за со јогурт или кисело млеко… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на […]

Видео, Главни јадења, Деликатеси

СЕ ТОПИ ВО УСТА: Компир на бугарски начин  

Нешто ново и вкусно, а и какво може да биде кога е компир во прашање. Оваа намирница е најпопуларна и никогаш не излегува од мода. Ние ви нудиме нов деликатес, компир на бугарски начин.   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки […]

Главни јадења

Царска пита на традиционален начин

Во оваа пита додајте краставици и пиперки од туршија и ќе биде вистински специјалитет! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Главни јадења, Предјадења

Домашна српска кисела чорба: Само една чинија го закрепнува и чисти телото!

Идеален начин да го закрепнете организмот и да внесете здрав зеленчук… Во продолжение ви донесуваме рецепт за стара, добра, кисела чорба: Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Видео, Главни јадења

РЕЦЕПТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Босански бурек

Ако сте љубител на бурек, топло ви препорачуваме да го погледнете овој видео рецепт, па да се фатите за работа. Видеото ќе ви покаже што ви е потребно и чекор по чекор, како се прави. https://www.youtube.com/watch?v=4gEyVbwlKF4 Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните […]

Видео, Главни јадења

Ви здодеа од пржен и печен компир? Тркалца од компир и фета

Секојдневно јадеме компири, пржени, печени, варени, а ако сакате нешто поинакво, а вкусно, ви нудиме тркалца од компир.Компир и фета е се што ви треба за деликатес. Повеќе на Готви.мк: Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео) Оставете ги децата да си играат во трева – […]

Видео, Главни јадења

ВКУСНО И БРЗО: Кралска полнета погача (ВИДЕО)

Подготвте кралска полнета погача. Ве уверуваме, нема да и одолеете! Начинот на подготовка погледнете во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се […]

Главни јадења

Тајна состојка за вкусен ручек: Научете како да направите најкрцкав пекарски компри!

Научете како да направите најкрцкави пекарски компирчиња по рецептот на грчкиот готвач Акис Петретзикис. Од надвор крцкави, а внатре меки, еве во која состојка е тајната. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која […]

Главни јадења, Предјадења

Домашна чорба со пилешко и зеленчук

Едноставна чорба која лесно се подготвува… Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Видео, Главни јадења

СОВРШЕНО ЗА ПЕРИОДОВ: Полнети јајца по најдобар рецепт

За Велигден сите сме свесни колку јајца ни остануваат, па на крајот се расипуваат и ги фрламе. За тоа да не е така, ви нудиме вкусно предјадењеили закуска, кои веднаш ќе ве освојат. Што е најважно, лесно и брзо се прави, не е скапо, и има одличен вкус. Повеќе на […]