Главни јадења

Главни јадења, Предјадења

Поради овој рецепт карфиолот ќе ви стане омилена намирница!

Јадењата со карфиол не само што се здрави и вкусни, туку се лесни и за подготовка. Имено, постојат многу начини да подготвите карфиол, така што сите ќе го јадат, а овие полпети ќе ви бидат омилени! Добар апетит! Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]

Видео, Главни јадења

Брз леб кој не се меси

Со оглед на тоа дека сите сме растргнати меѓу работата и семејството, многу е важно да си заштедиме енергија и време во кујната.Ова е рецепт за леб кој не се меси, а е многу вкусен. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Се реновира поранешниот ресторан на МекДоналдс во Центар Со неколкудневен природен […]

Видео, Главни јадења

ЛЕСНО И БРЗО: Запечени ќофтиња (ВИДЕО)

Лесно и брзо подгответе запечени ќофтиња – идеален ручек за цело семејство! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од […]

Главни јадења

Мешани ражничи

Идеални се за ситуации кога немате доволно поединечни состојки, па искористувате сè што имате во фрижидер. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта […]

Meat, Видео, Главни јадења

Пилешки крилца во слатко кисел сос

Направете совршен деликатес со месо. Пилешки крилца со слатко кисел сос: Ова е подготовката:     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Видео, Главни јадења

Домашно лиснато тесто: Полжавчиња со сирење

Овие вкусни лиснати полжавчиња ќе ги подготвите многу брзо и лесно! Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Главни јадења

Ќофте со спанаќ и печурки

Иако изгледа комплицирано, се прави многу брзо и лесно! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Главни јадења

ПИЛЕШКА ПИТА: Сочно и топло јадење за цело семејство!

Пилешко во тесто. Топло и сочно јадење за цело семејство! Необичниот ручек во вид на пита ќе направи вашиот дом да замириса, а домашните да се чувствуваат пријатно и убаво. Послужете топло! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите […]

Видео, Главни јадења

ФАНТАЗИЈА: Запечен компир во сос од лук и кашкавал (ВИДЕО)

Кашкавал, сланина и компир! Проверено добра комбинација! Ова неодоливо гурманско јадење мора да го имате во својата архива со рецепти! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Главни јадења

Подгответе вкусни пекарски кифли

Кога еднаш ќе ги пробате, ќе ги правите постојано. Во прилог рецепт за вкусни пекарски кифли! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]