Главни јадења

Видео, Главни јадења

Почнал да реди сланина во тавата: Кога ќе видите што направил, веднаш ќе се фатите за работа! (ВИДЕО)

За вкусен специјалитет не ви треба многу кулинарска вештина, а тоа ќе го видите и во оваа снимка. Потребни ви се малку сланина, компир и сирење за да го направите ова превкусно јадење. Еве и како: Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума […]

Главни јадења

Гответе со љубов: Мини хот-дог мафини

Направете вкусен солен деликатес со виршли. Ви треба малку време и труд за супер закуска. Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка   […]

Видео, Главни јадења

Рецептот за ова ќофте го погледнале 173 милиони луѓе! Еве зошто…

Ќофтињата секогаш се добар избор за вкусен оброк, но вакво нешто сигурно не сте пробале. Цел свет е воодушевен! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Главни јадења, Предјадења

Пилешки прстени

Вкусни и сочни пилешки прстени… На здравје! Поврзани вести на Готви.мк Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа […]

Главни јадења

СОЛЕН ДЕЛИКАТЕС: Палента торта

Направете вкусна торта од палента со здрави намирници, која ќе ве врати во детството. Повеќе на Готви.мк: Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага […]

Главни јадења

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Направете бомбици со смоки!

Направете вкусни и неодоливи солени бомбици со смоки. Ви требаат малку намирници и малку време, за супер деликатес. Повеќе на Готви.мк: Салата со многу зеленчук и кубети Салата со маслинки и кубети ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар […]

Видео, Главни јадења

Пијано органско пиле за 4 лица

Спој на традиционалните и модерните вкусови на вашата маса… Прочитајте поврзани Gotvi.mk рецепти: Маринирани пилешки ражниќи ВИДЕО: Неверојатно добар рецепт за пилешки кесадиљас Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО: Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек Супер брз и вкусен домашен сос […]

Главни јадења

ДЕЛИКАТЕС ВО ЧИНИЈА: Запечен спанаќ со сирење

Направете деликатес со неколку намирници. Здраво, вкусно и со неодолива арома. Повеќе на Готви.мк: Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои […]

Видео, Главни јадења

БРЗО И ВКУСНО: Топчиња со лук на денешното мени

Состојки за тесто, лукче и создадена е магија во кујната. Направете вкусни лепчиња со лук кои се неверојатно вкусни.Целата подготовка е прикажана во видеото. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Најмеките топчиња од тесто – куќата ќе замириса на дом

Направете вкусни топчиња од тесто од кои ќе се рашири неодолива арома во вашиот дом од која нема да може да дочекате да бидат готови.Начинот на подготовка и потребните состојки се прикажани во видеото.   Повеќе на Готви.мк: Повеќе препораки на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по […]