Посно и веге

Видео, Посно и веге

ВИДЕО: Направете чај од лубеница – сите ќе бидат воодушевени

Интересен начин за правење на чај од лубеница и диња и уште пооригинален начин за негово сервирање. Децата, гостите, буквално сите ќе бидат воодушевени. Ви треба лубеница/диња, чај и топла вода. Погледнете ги деталите во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од […]

Деликатеси, Посно и веге

Ананас на скара – Подгответе се за новини во кујната

Ананасот е здраво и освежително овошје, но можете да го подготвувате на различни начини. Да правите сокови, смути, салати, торти, колачи, па дури и скара. Направете вкусни ражничи од ананас кои имаат фантастичен вкус. Повеќе вести на Готви.мк: ФОТО: Вака расте ананас – Јелена Ѓоковиќ направи бум на Инстаграм Веднаш […]

Посно и веге

Интегрални веге шпагети – пробајте, ќе ви се допаднат

Ако имате дилеми дали интегралните шпагети се еднакво вкусни како и обичните, ве уверуваме дека тоа е така. Не е голема филозофија да сварите интегрални шпагети, а начинот на готвење е ист како и за обичните шпагети. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете […]

Главни јадења, Посно и веге

Посно и летно: Направете боранија со морков

Вкусен летен и веге ручек со боранија и моркови. Одлично за денешниот ручек. Поврзани рецепти на Готви.мк Повеќе од 80 посни и веге рецепти Потпечена боранија Шарена боранија Леќа со печурки Тавче гравче

Повеќе, Посно и веге

Сите зборуваат за семките од лубеница, но прочитајте колку се здрави семките од диња

Веќе пишувавме дека семките од лубеница помагаат при многу болести и дека се корисни многу за нашето здравје. Но, прочитајте колку се важни здрави семките од дињата: Дињата е нискокалорично овошје кое изобилува со витамини и минерали и содржи голем процент вода, што ја прави идеално овошје за освежување за […]

Tips & Tricks, Посно и веге

ВИДЕО: Погледнете како треба да јадеме лубеница

Откако ќе го изгледате ова видео, дефинитивно ќе го заборавите начинот на кој до сега ја сечевте и сервиравте лубеницата. Едноставно е – земете голем нож и исечете ја лубеницата на коцки според инструкциите во ова видео: За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука Прочитај поврзани […]

Посно и веге, Препораки

Летен освежителен коктел: Свеж ананас во чаша

Направете коктел за разладување во топлите летни денови. Еве што ви е потребно: Опуштете се и уживајте во летните денови 🙂 Поврзани рецепти на Gotvi.mk ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве […]

Посно и веге

Боранија со тиквички – летна детокс комбинација

Боранија со тиквица – одличен детокс специјалитет, а освен за секојдневен вкусен ручек, препорачуваме да ја подготвите доколку постите или се храните вегетаријански. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Повеќе од 80 посни и веге рецепти Потпечена боранија Шарена боранија Леќа со печурки Тавче гравче

Uncategorized, Посно и веге

Печени моркови – веге ручек за цело семејство

Само неколку моркови се доволни за вкусен и здрав ручек на вашето мени 🙂 🙂 🙂  Поврзани рецепти на Готви.мк Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица деликатес Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица […]

Посно и веге

Пица по рецептот на познатата холивудска актерка

Пицата на сите ни е омилено јадење, па така ова вкусно уживање не ги заобиколува ниту најпознатите. Холивудската актерка Гвинет Палтроу откри дека пицата е и нејзино омилено јадење и во каков вкус најмногу ужива.  Поврзани рецепти на Gotvi.mk Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: […]