Посно и веге

Посно и веге, Предјадења, Салати

Редена салата со модри патлиџани

Редена брза и вкусна салата по рецепт на Мимоза од Нов Зеланд. Вистинско освежување и неодолив вкус – еве како да ја приготвите: Доколку постите или се храните вегетаријански, не ставајте павлака. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки […]

Посно и веге, Предјадења, Салати

Овошна енергија за работа – Одличен рецепт за сезонска овошна салата

За сите оние кои сакаат работните обврски да ги завршат со полна енергија во текот на целиот работен ден, оваа овошна и енергетска салата е идеална за вас. Едноставна е и вкусна, а можете да ја направите лесно кога и да посакате. За оваа енергетска салата потребно ви е: Овошјето […]

Посно и веге, Предјадења

Гвакамоле – Рецепт за вкусен и здрав намаз

Леа ни го испраќа овој рецепт за брзо, освежително и здраво гвакамоле. Еве како да го приготвите: Одлично оди со чипс или потпечени лепчиња, а е одлично мезе со добро друштво 🙂 Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Измешајте кафе и маслиново – рецепт за пилинг за нега на усните ВИДЕО: Рецепт за […]

Посно и веге

Свеж зеленчук со крем сос

Направете си совршенство во кујната. Подгответе крем сос и послужете го со зеленчук. Ем здраво, ем ќе ве одржи вити. Повеќе вести на Готви.мк Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од […]

Посно и веге

Риба со многу кромид – Вкусно и здраво

Направете вкусна риба со кромид. Ова јадење не само што е вкусно, туку е и многу здраво. Повеќе рецепти на Готви.мк Шарени полнети пиперки Полнети пиперки Турли тава по најдобар рецепт Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната Веге рижото Печени тиквички […]

Главни јадења, Посно и веге

Домашна веге пица – рецептот кој сите ги освои

Нов специјалитет кој го приготви Јулија – Веге пица по домашен рецепт. Се прави во секаква варијанта, и со млечни производи и без нив. Еве како да ја направите: СОВЕТ: Доколку постите или се храните вегетаријански без консумирање на млечни производи, моцарелата,  кашкавалот и кубетите заменете ги со производи од […]

Tips & Tricks, Посно и веге

Одличен рецепт: Диетален напиток без калории и многу енергија

Зајакнете го метаболизмот со само неколку голтки нискокалорична детоксикациска вода. Овој напиток од јаболка и цимет скоро и да нема калории, може да ви помогне во слабеењето и што е најважно, да ви даде многу енергија. Водата пијте ја секој ден. Совет: Во водата може да исцедите малку сок од лимон, […]

Посно и веге

Чинија преполна здравје: Здрав и брз ручек

Направете вкусен и здрав ручек кој ќе изобилува со бои во чинијата. Повеќе вести на Готви.мк Полнети печурки по најдобар рецепт Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки […]

Главни јадења, Посно и веге

Бурито со зеленчук – вкус и изглед кој сите ќе ги освои

Веган бурито со многу зеленчук по рецепт на Влатко Тодоров. Одличен рецепт и уште подобар вкус. Идеален рецепт за оние кои сакаат да воведат повремена промена во исхраната, а особено за сите кои постат или се хранат вегетаријански. На здравје! Повеќе вести на Gotvi.mk: Рецепт за летно бурито со пилешко Печени […]

Главни јадења, Посно и веге, Салати

Октопод салата – рецепт со кој морското добива нова вкусна димензија

За сите љубители на морската храна, а особено октоподот, прочитајте и направете го овој рецепт кој ни го испраќа Тина Алексовска. Украси со што ти душа сака и навали – низ шега ни пишува Тина 🙂 На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Врап со туна кој се прави за 5 минути […]