Посно и веге

Видео, Десерти, Посно и веге

Посна торта без печење – совршенство без мака

Направете супер деликатес за посниот период, торта без печење и без многу готвење.Малку состојки и малку труд, еве што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Видео, Десерти, Посно и веге

И дете може да ја подготви: Посна бајадера со кокос

До Велигден трае најголемиот и најтешкиот пост, но сепак тоа не значи дека не треба да се почастите себе си со супер вкусен десерт. направете посна бајадера со кокос која го одзема зивот и ќе заслужи да биде на трпеза и во деновите кои не се посни.Ова е се што […]

Главни јадења, Посно и веге

Посна мусака со компири и праз

Оваа посна мусака може да го носи епитетот специјалитет, а ќе ја јадете и кога не е време на пост. Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на […]

Десерти, Посно и веге

ДОМАШЕН ПОСЕН СУТЛИЈАШ: Гарантираме, нема да почувствувате разлика во вкусот!

Сутлијашот е дефинитивно меѓу првите на листата омилени десерти на нашите простори. Но, бидејќи се прави од ориз и млеко, луѓето кои постат го избегнуваат овој десерт. Поради тоа, испробавме една посна верзија и со задоволство ви ја пренесуваме! Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: Кое е омиленото јадење на […]

Десерти, Посно и веге

ПОСНИ ТОПЧИЊА: Овошни бомбици за големиот пост

Направете супер вкусни бомбици за големиот пост. Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни […]

Посно и веге

Совршен намаз од грав кој ќе биде на менито и кога нема да постите

Направете совршен намаз од грав кој ќе го јадете и кога нема да трае постот. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

ФАНТАСТИЧЕН ВКУС: Посна штрудла со спанаќ

Може да се комбинира со сирење или месо, ако не постите. Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: […]

Деликатеси, Посно и веге

ЌЕ ГО ЈАДЕТЕ И КОГА НЕ ПОСТИТЕ: Деликатес со карфиол – тава=перфекција

Направете тава еднаква на перфекција. Ќе ја јадете и кога не постите. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Посно и веге, Салати

Салата за големиот пост: Ориз, леќа и печурки за деликатес

Направете супер вкусна и посна салата за големиот велигденски пост. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како […]

Видео, Посно и веге

ЗА ГОЛЕМИОТ И СТРОГ ПОСТ: Полнети пиперки по рецептот на Баба

На каналот на Бабина кујна се појави рецепт за полнети пиперки кои се посни и идеално за Велигденскиот пост.Ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги […]