Посно и веге

Десерти, Посно и веге

Бели коцки: Совршен посен десерт

Сласни колачиња кои освојуваат на првиот залак. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт […]

Видео, Посно и веге, Салати

Посна компир салата со сусам и туна

Вкусна комбинација од сусам, туна, мајонез и лук. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Посно и веге, Предјадења

Декоративни и кремасти: Посни топчиња со сусам и маслинки

Декоративни и вкусни топчиња… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посни сарми повкусни од мрсни (Видео)

Еве како да подготвите вкусни посни сарми… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Посна шпанска пита: Само измешајте, испечете и за 20 минути имате совршено предјадење

Само измешајте, испечете и за 20 минути имате совршено предјадење! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Десерти, Посно и веге

Посни колачи: Сочни лешник коцки

Се прават многу брзо бидејќи не се печат – за нивна подготовка потребни ви се готови медени кори. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Брза и лесна подготовка: Посна овошна торта (Видео)

Вкусна торта која се прави брзо и лесно, а со својот вкус мами да земете парче повеќе. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Фантастичен посен оброк: Вкусни полнети шампињони

Фантастичен посен оброк… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Одличен посен колач: Медено срце

Одличен колач, брзо се прави и навистина е меден, баш како медено срце. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Верина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Топ 5 посни јадења кои морате да ги пробате (Видео рецепти)

Јутјуб каналот на Милица Михаиловиќ подготви видео со рецепти за пет посни јадења кои морате да ги пробате. Во видеото во прилог објаснети се детално сите пет рецепти за вкусни посни јадења. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете […]