Посно и веге

Видео, Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Посна чорба со спанаќ: Вкусно и брзо јадење (Видео)

Брзо и лесно подгответе вкусна посна чорба со спанаќ… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посен колач од малини: Брз и едноставен (Видео)

Брз и едноставен колач од малини – неодолив десерт за деновите на пост… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот […]

Посно и веге

Брза посна мусака – Се пече само 15 минути

Направете брз посна мусака. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство    

Посно и веге, Салати

Посна салата со компир – Евтин деликатес со 3 состојки

Направете вкусна посна салата со морков и компири. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Тестенини со туна идеални за брз ручек: Посно јадење полно со омега 3

Обварете ги омилените тестенини, земете праз, готвен домат, конзерва туна и оброкот е подготвен! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за […]

Главни јадења, Посно и веге

Посно: Богата пита со спанаќ

Вкусно посно јадење кое ќе го обожавате! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Десерти, Посно и веге

Посни палачинки: Едноставен рецепт без млеко и јајца

Омилениот десерт веќе не мора да го избегнувате за време на пост! Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Цимет колач – посен без зејтин

Колач кој се подготвува за неколку минути, многу вкусен и ароматичен… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Видео, Посно и веге, Салати

Кремаста салата: Печен компир со лук

Вкусна, кремаста компир салата… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна […]

Десерти, Посно и веге

Кремаст, сочен, посен: Најбрзиот колач од две состојки

Готов додека трепнете! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече