Посно и веге

Видео, Посно и веге

Шампињони во зеленчук – супер ручек идеја

Брзо, здраво, евтино и вкусно. Направете супер вкусен ручек со шампињони и многу зеленчук. Ова е се што ви треба и подготовката:   Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија На традиционален […]

Видео, Посно и веге

За Богородичниот пост: Рецепт “боли глава”

Направете вкусен и лесен ручек, посен за Богородичните пости. Целата постапка и потребните намирници се прикажани во следното видео: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Посна крем супа од грав: Вкусп поради кој ќе го засакате готвењето

Толку ќе ви се допадне, што ќе ја подготвувате и во мрсните денови…   Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Видео, Посно и веге

Посна мусака за празникот Архангел Гаврил – вкусен и евтин ручек

Денеска е Свети Архангел Гаврил, еден од најголемите празници на кои се пости, но и традиционална среда во која се пости. Ви нудиме рецепт за посна мусака, еве како се прави: Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по […]

Pastes, Видео, Посно и веге

ВИДЕО: Го замени месото со зеленчук – одличен рецепт за лазањи

Направете лазањи со зеленчук, полни, богати, вкусни. Вкусот е незаборавен. Погледнете што ви треба за овој рецепт: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна […]

Видео, Посно и веге

Нема повкусен рецепт за спанаќ: Тајната е во сосот

Направете вкусен спанаќ со кој ќе имате тава-деликатес. Јајцата и бешамел сос се она што го прават совршен.Многу е вкусно, еве што ви треба и како се поготвува:  Поврзани вести на Gotvi.mk: Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари:  Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Видео, Посно и веге

Риба на медитерански начин

Направете вкусна риба со медитерански сос, здраво, брзо, препорачливо.Ова е се што ви треба: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Видео, Посно и веге

Вкусна риба со сос

Тајната за здрав и совршен ручек е откриена. Направете риба со сос од домати, совршена комбинација. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]

Видео, Посно и веге

СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Филети од риба со највкусен сос

Направете вкусни рибини филети, со печурки. Навистина вкусно и едноставно, ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Видео, Посно и веге

ЗДРАВО И ВКУСНО: Најдобар рецепт за полнети печурки

Направете совршен ручек или мезе со печурки. Ви треба блендер, многу зеленчук и зачини.Вкусот е одличен, еве како да ги подготвите:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа […]