Author: Готвимкд Editor

Десерти, Посно и веге

Посна чоколадна торта: Толку вкусна што сите ќе ги воодушеви

Доколку постите, а сакате да подготвите нешто слатко и вкусно за најблиските, но и за себе, оваа торта е најдобар избор. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Главни јадења

Рецепт за најкремастите и највкусни компири

Доколку немате идеја што да направите за ручек, еве одличен рецепт за кремаст компир. Можете да го послужите како прилог или како главен оброк. Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес […]

Видео, Десерти

Брзи и без печење: Орео коцки со крем сирење и бело чоколадо (Видео)

Совршен вкус, едноставна подготовка, десерт кој ќе ве освои! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Видео, Десерти

4 врсти од една смеса – Ситни непечени колачи (Видео)

Секој колач е со пособен вкус и облик. Доволно е да се направи една поголема количина основна смеса, да се подели и да се додадат вкусови. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Видео, Десерти

Топчиња со банани и кокос – ситни колачиња за 15 минути

Топчињата можат да бидат посни ако се прават со посни бисквити. Се прават без маргарин и шеќер бидејќи бисквитите и бананите се доста слатки.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Видео, Главни јадења

Посен печен компир: Гарантирано фантастичен вкус

Пикантен, а во исто време крцкав, сочен и ароматичен компир… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења, Предјадења

Корпички со спанаќ и пиперка

Декоративни и вкусни корпички – идеални за шведска маса, доручек или вечера. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар […]

Видео, Десерти

Неодоливи посни кошнички: Колачиња кои ќе ги правите постојано

Кошничките се толку вкусни, што ќе посакате да ги правите и вон сезоната на слави…   Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Видео, Десерти, Посно и веге

За сите посни празници: Сува, а сочна пита со мак

Оваа пита потсетува на баклава, но нејзиниот вкус е далеку подобар – пробајте! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Десерти

Мус од тиква: Брз и вкусен десерт кој ќе го правите секој ден

Одличен начин да се освежите со освежувачки вкус на тиква и кокос… Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]