Author: Готвимкд Editor

Повеќе

Намирници кое се многу важни ако работите канцелариска работа

Долготрајното седење е поврзано со зголемено чувство на глад, висок крвен притисок, високо ниво на шеќер во крвта, воспаление и болки во зглобовите и мускулите. Сега е време за добри вести. Постојат многу работи кои можете да ги направите во текот на работниот ден како би ги избегнале негативните ефекти […]

Tips & Tricks, Повеќе

Има ли спанаќот доволно железо за мускули како на Попај?!

Често родителите ги приморуваат своите деца да јадат спанаќ, бидејќи сметаат дека има многу железо. Но, овој зелен зеленчук не е толку богат со железо како што досега се верувало, тврдат германските научници. „Тоа е една од најпознатите нутриционистички грешки“, вели Хелга Струбе од Германскиот сојуз на нутриционисти. По спроведениот […]

Десерти

Чоколаден чизкејк од 3 состојки!

Вкусен чоколаден колач кој се топи во уста. Едноставен за подготовка, а со неверојатен вкус! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење […]

Видео, Главни јадења

Пита од шпагети: Звучи малку необично, но нејзиниот вкус е НЕОДОЛИВ!

Доколку сте љубител на необични идеи за јадења, оваа пита од шпагети е нешто што едноставно морате да го пробате! Начинот на подготовка на ова необично јадење погледнете го во видеото во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден […]

Десерти

Кекс торта со кафе

Ќе ве освои аромата на кафе и крцкавата структура на оваа едноставна торта. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Повеќе, Салати

Еве како да направите домашен ТАКО СОС

Збогатете ги своите специјалитети со пикантен тако сос. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте    

Десерти

БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Рецепт за вкусно домашно чоколадо

Постои ли нешто подобро од вашето омилено чоколадо? Постои, тоа е домашното чоколадо, кое е вкусно и здраво! Потребни ви се само 15 минути за да го направите… Уживајте! Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Еве како да ослабете според хороскопскиот знак Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а […]

Tips & Tricks, Видео

ГЕНИЈАЛНО: Овој трик ќе ви заштеди многу време (ВИДЕО)

Една од најдосадните активности во кујната која одзема најмногу време секако е лупењето компири. За да подготвиме јадење кое вклучува компир, треба да ги извалкаме ножевите и алатките за лупење, но она што најмногу ни смета е губењето време. За среќа, постои генијален трик со кој ќе ги излупите компирите […]

Видео, Главни јадења

ВКУСНО МЕЗЕ: Еве како да направите мини пици (ВИДЕО)

Мини пиците се омилено јадење за сите генерации, а ние ви пренесуваме одличен рецепт! Мини пиците се печат на 200 степени, а како се подготвуваат погледнете во видеото во прилог: Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк […]

Видео, Повеќе

Изгледа како обична витрина, но погледнете во што се претвора кога ќе го допре стаклото! Ова ќе го посакате во својот дом!

Со развојот на технологијата, нашиот секојдневен живот се менува. Најдобар пример за тоа се интернетот, паметните телефони, ЛЦД телевизорите, паметните часовници и многу други работи кои значително го променија нашиот живот. И произведувачите на мебел дизајнираат сè помодерни парчиња кои ги комбинираат со технологија. Компанијата Панасоник ја претстави својата визија […]